Rozbudowa polskiej armii. Stanisław Żaryn: Rosja tradycyjnie już reaguje dezinformacją

Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129842932

Reakcja na decyzję o rozbudowie polskiej armii zawiera typowe kłamstwa przeciwko Polsce. Kreml prezentuje Polskę jako zagrożenie dla Białorusi i Rosji. Jednocześnie histerycznie reagując na wzmacnianie Polskich Sił Zbrojnych – napisał na X pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn zaznaczył, że D. Pieskow, rzecznik Kremla, wykorzystał decyzję, by szerzyć kłamstwa jakoby nowa jednostka wojskowa dowodziła, że Polska „stwarza zagrożenie” w regionie.

Kreml oskarżył RP o agresję wobec Białorusi i Rosji. Pieskow manipuluje obrazem działań Polski, przedstawiając politykę Warszawy jako awanturniczą, agresywną i wymierzoną w Białoruś i Rosję. Wskazuje jednocześnie, że Białoruś „wie co robić”

– podkreślił Żaryn.

Przekazał, że Pieskow w swoim przekazie jednocześnie zaznacza, że Rosja jest „zaniepokojona”, ale podejmuje działania, by chronić „bezpieczeństwo Państwa Związkowego”.

„Reakcja na decyzję o rozbudowie polskiej armii zawiera typowe kłamstwa przeciwko Polsce. Kreml prezentuje PL jako zagrożenie dla Białorusi i Rosji. Jednocześnie histerycznie reagując na wzmacnianie Polskich Sił Zbrojnych”

– dodał.

Zaznaczył, że w tezach Pieskowa widać również próbę wykorzystania sytuacji do wywierania dalszych nacisków na Białoruś w celu doprowadzenia do kolejnych kroków na drodze budowy Państwa Związkowego.

„Rzekome zagrożenia z Zachodu były w przeszłości wielokrotnie wykorzystywane przez Kreml do nacisków politycznych na Mińsk w trakcie +negocjowania+ budowy przez Rosję i Białoruś formuły ZBiR (Związek Białorusi i Rosji – red.)”

– dodał.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com