Silne trzęsienie ziemi w okolicach Florencji we Włoszech. Jest oświadczenie gubernatora Toskanii

Google Maps

Silne trzęsienie ziemi w poniedziałek rano obudziło mieszkańców środkowych Włoch. Wstrząsy o magnitudzie 4,8 pojawiły się w rejonie Florencji. Włoskie władze informują, że nie odnotowano znaczących szkód, nie ma też informacji o poszkodowanych.

Epicentrum poniedziałkowego trzęsienia ziemi we Włoszech znajdowało się w pobliżu miasta Marradi, położonego około 70 km na północny wschód od Florencji, na głębokości 8,4 km – poinformował Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii, którego komunikat cytuje między innymi Reuters. Trzęsienie miało miejsce o 3:10 w nocy z niedzieli na poniedziałek, potem doszło do kilku wstrząsów wtórnych. 

Trzęsienie ziemi w pobliżu Florencji. Oświadczenie gubernatora Toskanii

„W tej chwili sytuacja po trzęsieniu ziemi nie jest krytyczna” – zapewnił na Twitterze [obecnie portal X] gubernator Toskanii Eugenio Giani, dodając, że trwają kontrole możliwych uszkodzeń budynków. Lokalne media informują, że trzęsienie trwało około pół minuty. Było odczuwalne między innymi we Florencji, Forli, Faenzie, San Lorenzo, Rawennie i Rimini. Oprócz środkowych Włoch sygnały o wstrząsach napłynęły także w północy Włoch: z Wenecji, Udine i Werony. Władze Toskanii uruchomiły specjalne telefoniczne punkty informacyjne.

Do naszego centrum informacji wpłynęło około 300 zgłoszeń. Nikt nie zgłosił żadnych szczególnie krytycznych problemów. Uruchomiliśmy służby i są one z pełnej gotowości, aby pomagać ludziom

– zapewnił gubernator. W Toskanii pojawiły się problemy z liniami kolejowymi – pasażerowie w tym regionie Włoch muszą liczyć się z opóźnieniami, ponieważ sprawdzana jest stabilność infrastruktury. Na kilkadziesiąt minut przed trzęsieniem, około 30 kilometrów od Florencji odnotowano pierwszy, słabszy wstrząs. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com