Skuteczne wykorzystanie zachodniej broni było kluczem do udanej kontrofensywy ukraińskich sił zbrojnych

AP / AP

28 sierpnia Ministerstwo Obrony Ukrainy oficjalnie ogłosiło wyzwolenie wsi Robotyno w obwodzie zaporoskim, poinformowała wiceminister obrony Hanna Malyar. Według niej, po wyzwoleniu wsi ukraińskie siły zbrojne kontynuują natarcie na południowym wschodzie. Wyzwolenie miejscowości Robotyne oznacza, że ukraińskie siły zbrojne osiągnęły drugą linię obrony utworzoną przez okupacyjne wojska rosyjskie, co jest niewątpliwym sukcesem i dowodem na skuteczne wykorzystanie zachodniej broni. Ponadto, 17 sierpnia ukraińskie siły zbrojne wyzwoliły wieś Urożajne w obwodzie donieckim, co pozwala im na stworzenie silnego przyczółka do dalszego natarcia w kierunku Morza Azowskiego.

Ukraińskie siły zbrojne zademonstrowały doskonałe wykorzystanie pełnego zakresu zachodniej pomocy wojskowej: od technologii komputerowej, która pozwala im monitorować najmniejsze zmiany na linii frontu, po ciężki sprzęt i artylerię. W szczególności drony zwiadowcze pozwalają na całodobowy nadzór wideo nad rosyjskimi pozycjami i dostosowanie ognia artylerii i MLRS. Ukraińskie siły zbrojne z powodzeniem stosują taktykę małych mobilnych grup, które ujawniają rosyjskie pozycje strzeleckie, po czym są niszczone albo przez nacierające ukraińskie wojsko, albo przez artylerię. Taktyka ta pomaga osłabić i przełamać rosyjską obronę w kilku obszarach jednocześnie i znacznie zmniejsza liczbę ofiar wśród wojskowych wyzwalających okupowane przez wroga terytorium Ukrainy.

Jednocześnie transfer myśliwców F-16 na Ukrainę, ogłoszony przez Holandię, Danię i Norwegię, wzmocni kontrofensywę ukraińskich sił zbrojnych. Wiadomo, że ukraińscy piloci będą szkoleni w Rumunii, Danii i Stanach Zjednoczonych. Charakterystyka techniczna F-16 pozwala na potężne uderzenia w głąb rosyjskiej obrony, niszcząc fortyfikacje i systemy obrony powietrznej. Przez półtora roku wojny na pełną skalę Zachód wspierał ukraińskie siły zbrojne, ponieważ nie ma alternatywy dla zwycięstwa Ukrainy nad Rosją. Putin rozpoczął wojnę agresji, która w jego zamyśle miała zakończyć się upadkiem europejskich stolic: Siły Zbrojne pokonają Rosję w miażdżącej porażce, która powstrzyma jej ekspansję terytorialną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com