Szwecja. Eksplozja i pożar w Goeteborgu. Co najmniej 20 osób jest rannych

Bjorn Larsson Rosvall / AP

W zachodniej Szwecji nad ranem doszło do wybuchu, a następnie pożaru. Przyczyny zdarzenia nie są na razie znane. Według najnowszych informacji do szpitali trafiło ok. 20-25 osób, z czego co najmniej cztery są ciężko ranne.

W bloku mieszkalnym w centrum Göteborga w zachodniej Szwecji doszło nad ranem do silnej eksplozji i pożaru. Według najnowszych informacji ok. 20-25 osób trafiło do szpitali. Co najmniej cztery z nich mają poważne obrażenia; to trzy starsze kobiety i mężczyzna.

Ewakuowano kilkuset mieszkańców. Na miejsce przyjechało kilkanaście zespołów ratowniczych, straż pożarna i policja. Kilka godzin po wybuchu pożaru wciąż trwa akcja gaśnicza. Cała okolica spowita jest gęstym dymem.

Eksplozja nastąpił tuż przed 5.00 rano. W jej wyniku pojawił się ogień, który objął między innymi trzy klatki schodowe bloku i podziemny garaż. Niektórzy mieszkańcy, w obawie o swoje życie, wyskakiwali z okien i balkonów.

Przyczyny eksplozji nie są na razie znane. Policja wykluczyła wyciek gazu. Zostało już wszczęte śledztwo pod kątem spowodowania poważnego zniszczenia i zagrożenia dla wielu osób.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com