„Ukrócić obchodzenie sankcji”. Herman w „GPC”: Krok w dobrym kierunku, ale jak zwykle za późno

kremlin.ru

UE zamierza wprowadzić 12. pakiet sankcji wobec Rosji, którego jednym z celów jest ukrócenie obchodzenia sankcji przez Rosję za pomocą krajów trzecich. Krok w dobrym kierunku, ale jak zwykle za późno. Niedługo miną dwa lata od pełnoskalowej inwazji na Ukrainę, a Rosja nauczyła się je obchodzić i w ten sposób zdobywać pieniądze na ludobójczą wojnę i hybrydowe ataki na kraje wolnego świata – pisze Marcin Herman w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Wciąż w rosyjskich sklepach jest sporo zachodnich towarów, wciąż działają zachodnie koncerny, wciąż na zachodnie rynki trafiają nie tylko okrężną drogą surowce z Rosji. Wciąż do Rosji płyną np. niemieckie samochody i inne dobra luksusowe. Co gorsza, w rosyjskich rakietach czy dronach spadających na Ukrainę nie brakuje zachodnich podzespołów. Nie brakuje tych, którym nie śmierdzą brudne pieniądze rosyjskie.

Jeszcze więcej luk jest w sankcjach wobec reżimu Łukaszenki. Trzeba z tym skończyć. Należy pozbawić złudzeń tych chciwych przedsiębiorców, którzy uważają, że nic takiego się nie stało, wręcz w nieszczęściu widzą szansę. Trzeba raz na zawsze określić, że nie ma powrotu do świata sprzed 24 lutego 2022 r. To kwestia być albo nie być.

Autor jest dziennikarzem TV Biełsat

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com