USA. Były prezydent Bill Clinton wyszedł ze szpitala. „Jego stan poprawia się”

Kevin D. Liles / AP / AP

Były prezydent USA Bill Clinton opuścił dziś rano szpital. Taką informację przekazał doktor Alpesh N. Amin – szef zespołu lekarzy opiekujących się Clintonem.

W komunikacie opublikowanym przez rzecznika Billa Clintona lekarz wskazał, że „gorączka u pacjenta spadła, liczba białych krwinek wróciła do normy, więc dokończy on antybiotykoterapię w domu w Nowym Jorku„.

USA. Bill Clinton wyszedł ze szpitala. Trafił tam przez sepsę

75-letni Bill Clinton został we wtorek przewieziony do szpitala klinicznego Uniwersytetu Kalifornijskiego Irvine Medical Center. Według relacji mediów były prezydent miał sepsę spowodowaną infekcją układu moczowego.

Trafił na oddział intensywnej terapii. Tam podłączono go do kroplówki z antybiotykami i płynami. Jego lekarze poinformowali, że po dwóch dniach leczenia poziom białych krwinek obniża się i że organizm reaguje na antybiotyki.

Jego stan poprawia się, ma dobry nastrój i jest bardzo wdzięczny lekarzom, pielęgniarkom i obsłudze szpitala za doskonałą opiekę

– oświadczył rzecznik byłego prezydenta Angel Urena.

Po opuszczeniu urzędu Bill Clinton miał wiele problemów zdrowotnych. W 2004 r. przeszedł operację wszczepienia bajpasów. Kilka miesięcy później usunięto mu bliznowatą tkankę i płyn z lewego płuca. W 2010 roku poddano go zabiegowi wszczepienia stentów. Później przeszedł na dietę wegańską, schudł i mówił, że jego stan zdrowia się poprawił.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com