USA gratulują Polsce. Rosyjski agent planował podpalić budynki we Wrocławiu

AG // Twitter: @NSC_Spox

Stany Zjednoczony pogratulowały polskim służbom zatrzymania mężczyzny działającego na zlecenie służb rosyjskich. Uznanie dla Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyraziła Adrienne Watson, rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

„Wyrażamy uznanie dla polskich organów ścigania za aresztowanie osoby, która w imieniu rosyjskich służb bezpieczeństwa planowała podpalić budynki w Polsce. To aresztowanie pokazuje, że sabotażyści wspierający rosyjskie działania będą pociągani do odpowiedzialności” – czytamy we wpisie Adrienne Watson na portalu X.

Gratulacje z USA dla Polski. Chodzi o zatrzymanie rosyjskiego agenta

Przypomnijmy: 31 stycznia funkcjonariusze ABW zatrzymali we Wrocławiu mężczyznę działającego na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych. Obywatel Ukrainy, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, miał przygotowywać się do działań dywersyjnych i sabotażowych. Mężczyzna chciał podpalić obiekty rozmieszczone w pobliżu elementów infrastruktury o znaczeniu strategicznym.

Za zarzucone podejrzanemu czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia – na wniosek prokuratury – zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com