USA. Strzelanina w centrum handlowym w Idaho. Nie żyją dwie osoby, cztery zostały ranne

Darin Oswald / AP

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w strzelaninie, ktora rozegrała się w centrum handlowym w Boise w stanie Idaho. Wśród rannych są policjant i sam napastnik. Stan drugiego z nich jest krytyczny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Boise Towne Square, największym centrum handlowym w Boise w stanie Idaho. Zgłoszenie o strzelaninie i co najmniej jednej ofierze policjanci dostali ok. godz. 13:50 czasu lokalnego – poinformował komendant policji z Boise, Ryan Lee, w rozmowie z Associated Press.

Wysłani na miejsce policjanci zauważyli osobę pasującą do opisywanej przez zgłaszającego. „Niedługo potem doszło do wymiany ognia, w wyniku czego ranny został jeden z funkcjonariuszy, a podejrzany został zatrzymany” – przekazał Lee. Napastnik zastrzelił dwie osoby, a cztery zostały ranne – wśród nich wspomniany policjant oraz sprawca strzelaniny. Ranni trafili do szpitala. Podejrzany jest w stanie krytycznym, a opatrzony policjant wrócił już do domu.

W poniedziałek wieczorem odbyła się konferencja prasowa w sprawie strzelaniny. Policja z Boise nie ujawniła szczegółowych informacji o ofiarach, rannym funkcjonariuszu i napastniku. Komendant Lee zaznaczył jedynie, że sprawca strzelaniny działał sam, a lokalnej społeczności nie zagraża dalsze niebezpieczeństwo. „Trudno w tej chwili mówić o motywacji podejrzanego” – stwierdził, nazywając wszelkie spekulacje przedwczesnymi. „Trudno też wyrazić, jak traumatyczne jest to wydarzenie dla całej społeczności, a także dla tych, którzy byli jego świadkami lub są członkami rodzin osób, które w nim uczestniczyły” – dodał Lee.

Departament Policji w Boise prowadzi śledztwo w sprawie. Przesłuchano już część świadków strzelaniny. Centrum handlowe zostało tymczasowo zamknięte, wstrzymano też ruch na okolicznych ulicach. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com