USA. Strzelanina w Memphis. Nie żyje troje pracowników poczty, w tym napastnik

atrick Lantrip / AP / AP

Dwoje pracowników Służby Pocztowej USA (USPS) zginęło we wtorek w centrum spedycyjnym w Memphis, a trzeci pracownik, zidentyfikowany jako strzelec, zmarł od samobójczego strzału – powiedziała agencji AP rzeczniczka FBI Lisa-Anne Culp. 

USA. Strzelanina w Memphis

Do strzelaniny doszło w kompleksie East Lamar Carrier Annex, w historycznej dzielnicy Orange Mound, na południowy wschód od centrum miasta. W placówce USPS nie obsługuje się klientów detalicznych – wykorzystywana jest tylko przez pracowników – przekazał przewodniczący lokalnego związku zawodowego w rozmowie z dziennikiem „USA Today„. 

Stacja Fox News podała, że ofiarami są 37-letnia Demetria Dortch, która osierociła dwoje dzieci, a także James Wilson, kierownik działu, w którym zatrudniony był sprawca strzelaniny. Śledczy nie ujawnili jego tożsamości ani motywów.

To drugi taki przypadek w ostatnich tygodniach

Okoliczności zdarzenia bada FBI – przekazało „USA Today”. Federalne Biuro Śledcze prowadzi śledztwo, bo strzelanina wydarzyła się na terenie placówki pozostającej w gestii władz federalnych – wyjaśnia agencja Reutera. FBI jest też uprawnione do użycia broni w przypadku czynnego zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

To już druga głośna strzelanina w zakładzie pracy w okolicy Memphis w ostatnich tygodniach. 23 września jedna osoba zginęła, a 14 innych zostało rannych w strzelaninie w sklepie spożywczym Kroger w Collierville. Sprawcą był jeden ze sprzedawców, który podobnie jak napastnik z USPS, zginął od samopostrzelenia.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com