„Kapitan Ameryka” w składzie wojsk Korei Północnej? Internauci komentują tajemniczą postać

AP

Przywódca Korei Północnej przemawiał na wystawie prezentującej osiągnięcia jego kraju w dziedzinie zbrojeń z okazji 76. rocznicy powstania rządzącej Partii Pracy Korei. Kim Dzong Un podkreślił podczas przemówienia, że Stany Zjednoczone są „źródłem” niestabilności na Półwyspie Koreańskim. Stwierdził, że najważniejszym celem jego kraju jest posiadanie „niezwyciężonego potencjału militarnego”, przeciwko któremu nikt nie odważy się wystąpić – podaje „The Guardian”.

Korea Północna. Nietypowa postać wśród żołnierzy

W czasie prezentacji najnowszego sprzętu przywódcy Korei Północnej towarzyszyli żołnierze. Na jednym ze zdjęć widzimy grupę około 30 wojskowych. Jeden z nich ubrany jest w niebieski, obcisły strój, z oryginalnym, kolorowym nakryciem głowy.

Fotografia wywołała serię komentarzy w mediach społecznościowych. Niektórzy użytkownicy Twittera, m.in. z Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, żartowali ze stroju, oceniając, że mężczyzna wygląda w nim jak północnokoreański odpowiednik Kapitana Ameryki.

Użytkownicy serwisów społecznościowych nazywają go także „superbohaterem”, „kapitanem KRLD” lub „Rocketmanem”.

Zdaniem agencji Associated Press, mężczyzna może być spadochroniarzem. „Zdjęcia z wcześniejszych pokazów lotniczych w Korei Północnej pokazywały spadochroniarzy ubranych w podobne niebieskie, obcisłe stroje” – pisze AP.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com