W obwodzie żytomierskim, rówieńskim i na Wołyniu trwa szkolenie taktyczne i specjalne jednostek NSU, DPSU, NPU i TRO „Northern Storm – 2022”

Dziś została opracowana aktywna faza ćwiczeń, w których wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy wzięli udział żołnierze Gwardii Narodowej, Państwowej Służby Granicznej i Policji Państwowej.

W rejonach graniczących z Republiką Serbii odbywają się szkolenia taktyczne i specjalne jednostek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz sił Służby Wywiadu Wojskowego.

Jak głosi legenda ćwiczenia, funkcjonariusze organów ścigania i wojska ćwiczą zagadnienie inżynierii stanowisk obronnych, czyli rozminowywania terytoriów. Ponadto jednostki wspólnie szkolą się w celu wyzwolenia terytoriów z sił i aktywów wroga oraz odpierania jego kontrofensywnych działań.

Oprócz podstawowych manewrów szkoleniowych jednostki specjalnego przeznaczenia ćwiczą również rozpoznawanie, blokowanie i eliminowanie grup zbrojnych i DRG.

Odnotowujemy, że takie szkolenie jest niezbędne dla wsparcia zdolności bojowych jednostek MSW w obszarach odpowiedzialności i koordynacji bojowej z siłami Sił Zbrojnych Terrodefense.

Źródło: mvs.gov.ua

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com