Zawalił się tunel w Indiach. Trwa akcja ratunkowa 40 uwięzionych pracowników. „Panowała panika”

AP / AP

Trwa akcja ratunkowa 40 pracowników, którzy w niedzielę 12 listopada zostali uwięzieni pod gruzami tunelu. Początkowo wybuchła wśród nich panika, którą opanowały służby. Premier stanu, z którego pochodzili niektórzy z nich, wyraził zaniepokojenie.

Wczesnym rankiem 12 listopada w stanie Uttarakhand (północne Indie) doszło do zawalenia się tunelu drogowego. Według doniesień portalu stacji Al Jazeera obiekt miał łączyć hinduskie świątynie Uttarkashi i Yamunotri. Na miejscu były obecne dwie grupy pracowników, którzy zamierzali wymienić się w trakcie wykonywania robót.

Indie. Tunel zawalił się na pracowników. Trwa akcja ratunkowa

Tuż po zdarzeniu rozpoczęła się akcja ratunkowa, a indyjscy ratownicy nawiązali kontakt z 40 uwięzionymi pracownikami. Początkowo komunikacja odbywała się za pośrednictwem notatki na skrawku papieru, ale później nawiązano połączenie z wykorzystaniem krótkofalówki. Starszy dowódca Narodowych Sił Reagowania na Katastrofy Karamveer Singh Bhandari powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że pracownicy są bezpieczni. – Wysłaliśmy im wodę i żywność – poinformował. Władze pompowały tlen do zawalonej części tunelu, aby umożliwić ofiarom zdarzenia swobodne oddychanie.

Główny minister stanu Uttarakhand, Pushkar Singh Dhami przekazał, że władze pracują nad usunięciem betonowego gruzu, aby uwolnić pracowników. Według doniesień portalu indianexpress.com tworzone jest przejście ewakuacyjne umożliwiające dotarcie do uwięzionych na odległości około 60 metrów osób z wykorzystaniem koparek. Do tej pory udało się odblokować około 20 metrów.

Indie. Panika wśród pracowników. Premier stanu, z którego pochodzili niektórzy z nich wyraził zaniepokojenie

– Początkowo wśród pracowników uwięzionych w środku panowała panika, ale po nawiązaniu ciągłej komunikacji około północy i zapewnieniu jedzenia poczuli się zrelaksowani. Wewnątrz jest wystarczająco dużo światła i przestrzeni. Mają też krótkofalówki i dodatkowe baterie – powiedział mechanik w Navyuga Shashi Chauhan.

Premier stanu Odisha Naveen Patnaik wyraził zaniepokojenie sytuacją. – Jestem głęboko zaniepokojony informacją, że kilku pracowników, w tym pracownicy z Odisha, zostało uwięzionych w wyniku zawalenia się tunelu w budowie w Uttarkashi w stanie Uttarakhand. Modlę się o bezpieczne i szybkie uratowanie wszystkich – powiedział polityk.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com