Zbrodnie Federacji Rosyjskiej na Ukrainie

Od 20% do 30% infrastruktury Ukrainy zostało zniszczonych w wyniku rosyjskiej inwazji. Przez prawie cztery miesiące wojny uszkodzeniu uległy drogi, mosty, porty, linie kolejowe, lotniska. Straty szacuje się na ponad 100 miliardów dolarów, najbardziej ucierpiały Mariupol, Charków, Czernihów, Siewierodonieck i Lisiczansk.

W wyniku wczorajszego ostrzału Chasovoy Yar w obwodzie donieckim rannych zostało sześcioro dzieci. Rosjanie zaatakowali plażę nad Złotą Rybką w obrębie miasta. Według wstępnych informacji zastosowano pociski klastrowe.

Dziś Rosjanie zabili 4 cywilów Donbasu. Dwóch zmarło w Prechistovce, 1 w Krasnogorovce i 1 w Żeleznym. Kolejne 5 osób zostało rannych. Obecnie niemożliwe jest ustalenie dokładnej liczby ofiar w Mariupolu i Wołnowacha.

W obwodzie charkowskim w wyniku dzisiejszego ostrzału zginęło 10 osób. Również 10 osób zostało rannych, z czego cztery w Charkowie. Trzech zmarło w Zolochev, pięciu – w Priszib, jeszcze dwóch w Czuguewie.

W rejonie Nikołajewa na dzień dzisiejszy jeden zabity i 7 rannych. Rosjanie wystrzelili siedem rakiet na Nikołajewa. Uszkodzonych zostało 5 budynków wielopiętrowych. Od gruzu i na skutek fali uderzeniowej w domach wybito okna, a drzwi wejściowe do wejścia zostały uszkodzone. Częściowo zniszczonych zostało także 8 domów prywatnych. W wyniku łuskania sucha trawa spaliła się w dwóch miejscach. Pożar na łącznej powierzchni 260 mkw. m. został wystawiony przez ratowników Państwowego Pogotowia Ratunkowego. Kolejny pożar wybuchł na terenie prywatnego przedsiębiorstwa, w którym przechowywano olej słonecznikowy.

Okazało się również, że ukraiński fotograf Max Levin i towarzyszący mu wojskowy Aleksiej Czernyszew zostali rozstrzelani z zimną krwią przez wojska rosyjskie. Przedstawiciele Reporterów bez Granic (RSF) znaleźli dowody na to, że Levin i Czernyszew zostali straceni po przesłuchaniach i torturach 13 marca 2022 r., w dniu, w którym zniknęli. Śledczy spekulują, że Levin prawdopodobnie został zabity jednym lub dwoma strzałami z bliskiej odległości, podczas gdy Czernyszew mógł zostać spalony żywcem. Reporterzy bez Granic sugerują, że Lewin i Czernyszew zostali zabici przez wojska 106. Dywizji Powietrznodesantowej lub przez rosyjskie siły specjalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com