Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. „Jeden z najgorszych ostrzałów”

Centralny Szpital Dziecięcy w Kijowie zniszczony wskutek rosyjskiego ostrzału/@ZelenskyyUa/

Co najmniej 20 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych wskutek przedpołudniowego zmasowanego ataku na kilka ukraińskich miast – donosi ukraińskie MSW, cytowane przez agencję Reutera. Eksplozje słychać w m.in. w Kijowie czy Krzywym Rogu, pociski spadają zarówno dzielnice przemysłowe, jak i mieszkalne. Jedna z rakiet uderzyła w placówkę medyczną, w której znajdują się dzieci. Bilans ofiar stale rośnie.

Do ataku rakietowego na Kijów doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. Mer stolicy Witalij Kliczko przekazał w mediach społecznościowych, że w całym mieście słychać eksplozje, dlatego zaapelował do mieszkańców, by nie opuszczali schronów.

„To jeden z najgorszych ostrzałów, do których doszło w stolicy przez dwa lata trwania pełnoskalowej wojny” – stwierdził Kliczko, cytowany przez agencję Reutera.

Wojna w Ukrainie. Atak na Kijów. Są ofiary

Prezydent Wołodymyr Zełenski, który aktualnie przebywa z wizytą w Warszawie, napisał z kolei na platformie X, że w sumie na różne ukraińskie miasta spadło ponad 40 pocisków. Pod ostrzałem ma być Dnipro, Słowiańsk, Krematorsk czy Krzywy Róg – rodzinne miasto ukraińskiego prezydenta.

Pociski miały trafić m.in. w stołeczny szpital dziecięcy. Według Antona Heraszczenki – byłego wiceszefa MSW Ukrainy i doradcy władz państwowych – placówka jest jedną z najbardziej renomowanych w kraju, a pod gruzami znalazł się oddział toksykologiczny. Pacjenci są ewakuowani do innej lecznicy.

Według najnowszych informacji podanych przez agencję Reutera w Kijowie zginęło co najmniej siedem osób, a osiem zostało rannych; natomiast w Krzywym Rogu życie straciło 10 osób, a 31 zostało rannych; za to w Pokorowsku śmierć poniosły trzy osoby.

Źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com