Ilu żołnierzy zginęło na wojnie rozpętanej przez Rosjan? Amerykańskie media ujawniają zatrważające statystyki

facebook.com/MNS.GOV.UA/screen

Łączna liczba zabitych i rannych żołnierzy w wojnie Rosji przeciwko Ukrainie zbliża się do 500 tysięcy – podał dziennik „New York Times”, powołując się na przedstawicieli władz USA. Według amerykańskich szacunków rosyjskie straty sięgają 300 tys., zaś ukraińskie – 170-190 tys. żołnierzy.

Jak informuje „NYT”, zgodnie z ocenami podanymi przez oficjela, w inwazji na Ukrainę zginęło 120 tys. rosyjskich żołnierzy, zaś rany odniosło 170-180 tys. Straty Ukraińców to 70 tys. zabitych i 100-120 tys. rannych. Gazeta zauważa, że Rosja ma ogółem ponad dwukrotnie więcej żołnierzy – 1,3 mln, niż Siły Zbrojne Ukrainy – ok. 500 tys.

„NYT” zastrzega, że szacunki te – oparte na zdjęciach satelitarnych, przechwyconej komunikacji oraz doniesieniach z prasy i oficjalnych statystykach – nie są dokładne i różnią się nawet wewnątrz amerykańskich agencji rządowych.

Wysoki rangą oficjel amerykański stwierdził jednak, że w ostatnich dniach Ukraińcy zaczęli przebijać się przez pierwsze linie obrony Rosjan. Waszyngton martwi się jednak, że zmiana sposobu walki szybko wyczerpie zasoby amunicji i że Kijów jest zbyt zachowawczy, jeśli chodzi o skłonność do ponoszenia strat. Te są zaś nieuniknione przy atakowaniu linii obrony chronionych polami minowymi.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com