Reżim w Mińsku uczestniczy w wywożeniu ukraińskich dzieci

pixabay

Co tydzień mamy kolejne potwierdzenia tego, że władze białoruskie uczestniczą w nielegalnym wywożeniu dzieci z Ukrainy – przekazał ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubinec, cytowany w czwartek przez agencję Ukrinform.

„Będę robić wszystko, by każdy, kto brał udział w nielegalnej deportacji ukraińskich dzieci, poniósł karę zgodnie z prawem. W kwietniu bieżącego roku publicznie oświadczyłem (…), że mamy informacje dotyczące osobistego udziału tak zwanego, nieuznawanego prezydenta (Alaksandra) Łukaszenki w procesie deportacji ukraińskich dzieci”

– powiedział Łubinec.

Jak dodał, proces ten rozpoczął się w czasie okupacji obwodu kijowskiego przez wojska rosyjskie i wciąż trwa. „Praktycznie co tydzień otrzymujemy coraz to nowsze potwierdzenia tego, że władze Białorusi biorą w tym procesie udział. Oczywiście chcemy, żeby ich działania zostały przeanalizowane i osądzone” – oznajmił rzecznik.

Niedawno Łubinec mówił, że posiada informacje o kilkudziesięciu miejscach na Białorusi, w których przebywają dzieci wywiezione z Ukrainy.

Pod koniec maja biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy poinformowało, że Kijów bada możliwą rolę Mińska w przymusowym wywożeniu ukraińskich dzieci z okupowanych przez rosyjskie siły terytoriów. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com