Szojgu zapytano, czy Rosja zwycięży. Wzruszenie ramion, westchnienie… Wideo szybko zniknęło z rosyjskiej TV

PrtSc/Twitter

Ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu zapytano o zdanie dotyczące możliwych scenariuszy wojny i o to, czy Rosja ostatecznie zwycięży. Jego odpowiedź nie była optymistyczna. „Nie mamy innego wyjścia” – stwierdził. Mamy wideo!

Rosyjskie źródła zbliżone do władz twierdzą, że na Kremlu trwają spory, dotyczące konieczności przeprowadzenia nowej fali mobilizacji przed planowaną od 1 października planową kampanią poborową.

Część kremlowskich urzędników ma się „poważnie” przygotowywać do drugiej fali mobilizacji rezerwistów jesienią. ISW podkreśla, że należy rozróżnić kilka możliwych sposobów mobilizacji. Oprócz planowej kampanii poborowej i ewentualnej dodatkowej mobilizacji na dużą skalę (poprzednia odbyła się we wrześniu 2022 r. i według władz pozwoliła wygenerować siły o liczebności ok. 300 tys.), funkcjonuje jeszcze tzw. kryptomobilizacja. To trwający stale proces naboru mniejszych liczb rezerwistów. Oprócz tego w Rosji prowadzone są różnego rodzaje kampanie dla „ochotników”, zachęcające do podpisania kontraktu z wojskiem.

Tymczasem o zdanie dotyczące możliwych scenariuszy wojny i o to, czy Rosja ostatecznie zwycięży, zapytano ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu. Jego odpowiedź nie była optymistyczna. 

„Nie mamy innego wyjścia”

– stwierdził.

ZOBACZCIE: https://x.com/Bielsat_pl/status/1702010869637374294?s=20

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com