Trwa szturm Bachmutu. Poznaj raport ukraińskiego sztabu generalnego

Facebook @Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Wojska rosyjskie kontynuują ataki na wschodzie Ukrainy od obwodu charkowskiego po doniecki. Trwają szturmy Bachmutu, a pod Wuhłedarem przeciwnik przygotowuje się do wznowienia działań ofensywnych – powiadomił sztab generalny.

Rosjanie podejmowali ataki w pobliżu Hrianykiwki w obwodzie charkowskim, a w obwodzie ługańskim w rejonie miejscowości Kreminna i Kuzmyne. W obwodzie donieckim atakowali w okolicach miejscowości Wierchniokamjanske i Spirne.

Jak podano w komunikacie, przeciwnik kontynuuje szturmy Bachmutu w obwodzie donieckim. Wojska ukraińskie odparły ataki m.in. w miejscowościach Orichowo-Wasyliwka, Bachmut, Iwaniwske, Hryhoriwka.

Dalej na południe wróg podejmował ataki pod Kamjanką, Awdijiwką, Newelskim i Marjinką. „Kontynuuje przygotowania do wznowienia ataku na Wuhłedar” – odnotowano w podsumowaniu operacyjnym.

Sztab informuje również, że Rosjanie w dalszym ciągu wywożą z okupowanych terenów ukradzione zboże – przez port w Berdiańsku w obwodzie zaporoskim.

W okupowanej części tego regionu władze okupacyjne wraz z FSB kontynuują przymusowe wydawanie paszportów rosyjskich. M.in. w Tokmaku mieszkańcom grożono wywiezieniem dzieci na wschód Rosji w przypadku nieprzyjęcia obywatelstwa rosyjskiego. 

Źródło

About Post Author

1 thought on “Trwa szturm Bachmutu. Poznaj raport ukraińskiego sztabu generalnego

  1. A nie informuja, ze w Awdiejewkie ruskie zniszczyli wielopietrowy blok mieszkaniowy . Pod gruzami zniszczono wszystko. A to dlazego? A dla tego, ze w domu cywilnym ukraincy zlokalizowali zentrum do bombordowania Doniecka z ciezkich gaubic i rakiet od 2014 roku. Tylko dopiero zostal odkryty utajniony punk dowodstwa artyleryj. I komu jest cikawie, ze rosianie zniszczyli objekt cywilny? I na pewno zgineli cywile. I tak ukraincy robia wszedzie – chawaja sie w blokach mieszkalnych , nawet ustala armaty. To jest odpowiadz na pytanie, dla czego ginie ludnosc cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com