Ukraina: elektrownie uszkodzone po rosyjskim ostrzale

@igorsushko - twitter.com

Ukraińskie obiekty energetyczne były celem nocnego nalotu rosyjskiego lotnictwa i dronów, uszkodzone zostały elektrociepłownie i elektrownie wodne – poinformowała rano krajowy koncern energetyczny Ukrenerho.

„W nocnych nalotach uszkodzone zostały elektrownie wodne i elektrociepłownie w środkowej i zachodniej części kraju” – podał Ukrenerho na kanale Telegram.

W położonym na południowym wschodzie kraju obwodzie dniepropietrowskim zastosowano awaryjne wyłączenia dostaw elektryczności – dodała firma.

W nocy szef władz tego obwodu Serhij Łysak informował, że siły rosyjskie zaatakowały w piątek nad ranem obiekty infrastruktury w mieście Kamieńskie, a w wyniku ataku co najmniej jedna osoba została ranna.

Największy prywatny producent energii na Ukrainie, DTEK, podał, że wśród celów Rosji znalazły się trzy elektrociepłownie tego koncernu.

„Wyposażenie zostało poważnie uszkodzone. Kiedy atak ustał, inżynierowie natychmiast przystąpili do prac naprawczych” – przekazała firma w mediach społecznościowych.

Już wcześniej ataki rosyjskie powodowały znaczące szkody w ukraińskiej infrastrukturze energetycznej, zmuszając Kijów do wstrzymania eksportu energii i posiłkowania się jej importem – przypomniała agencja Reutera.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com