Rosja wciąż atakuje. Władze Kijowa reagują

fot. - pixabay

Wprowadzamy dodatkowe środki bezpieczeństwa w Kijowie w związku z zamiarami Rosji dotyczącymi zwiększenia liczby ataków rakietowych na cele cywilne na Ukrainie i ryzykiem przenikania do miasta grup dywersyjnych wroga – poinformowały władze ukraińskiej stolicy.

– Dążenie przeciwnika do wzmożonego atakowania obiektów cywilnych, zwłaszcza w Kijowie, potwierdzają ostatnie rosyjskie uderzenia z zastosowaniem pocisków o najkrótszym możliwym czasie lotu. Nie da się też wykluczyć prób operacji służb specjalnych wroga, obliczonych na destabilizację sytuacji w naszej stolicy – powiadomił na Telegramie Serhij Popko, szef kijowskiej wojskowej administracji miejskiej. 

W związku z tymi zagrożeniami władze Kijowa, które spotkały się na posiedzeniu rady obrony miasta, zapowiedziały „pilne rozważenie” konieczności zakazu organizowania imprez masowych z udziałem znacznej liczby osób, a także dokonanie przeglądu dokumentów dotyczących funkcjonowania m.in. transportu publicznego oraz sposobu przeprowadzania wydarzeń sportowych, kulturalnych, edukacyjnych, medycznych i rozrywkowych.

Wszystkie organy ścigania i instytucje wojskowe miasta Kijowa, zgodnie ze swoimi uprawnieniami, powinny zwrócić większą uwagę na zatłoczone miejsca, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w stolicy” – oznajmiły władze Kijowa. Wśród innych niezbędnych działań wymieniono m.in. zagwarantowanie cywilom niezakłóconego dostępu do schronów.

Od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Rosji na Ukrainę, siły agresora regularnie próbują ostrzeliwać Kijów pociskami rakietowymi i przeprowadzać naloty dronów na miasto. Do ostatniego uderzenia doszło w poniedziałek, gdy Rosjanie zaatakowali ukraińską stolicę m.in. przy pomocy rakiet hipersonicznych Cyrkon. Rannych zostało 10 osób. Według portalu Kyiv Post, który powołał się na własne źródła w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy, celem poniedziałkowego ostrzału byli wysokiej rangi funkcjonariusze oraz obiekty tej służby

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com