Ukraina zestrzeliła rosyjski bombowiec i ponad 40 dronów

General Staff of the Armed Forces of Ukraine - facebook.com

Rosyjski bombowiec Su-24 został we wtorek zestrzelony przez Ukraińców. O sukcesie armii poinformował prezydent Wołodymyr Zełenski. Ukraińska obrona powietrzna skutecznie odpowiedziała też na nocny atak dronami.

Ukrańskie siły powietrzne zestrzeliły nad zachodnią częścią Morza Czarnego rosyjski bombowiec Su-24 – poinformował we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wideo.

Informację o zestrzeleniu rosyjskiego bombowca nad Morzem Czarnym, w pobliżu Wyspy Węży, podało także dowództwo ukraińskich sił powietrznych.

„Rosja ma o jeden samolot mniej”

– stwierdził Zełenski.

Siły powietrzne Ukrainy informują z kolei o udanej obronie przed dronami. 41 z 48 wystrzelonych w nocy przez Rosjan zostało strąconych przez ukraińską obronę powietrzną. 

Nocny atak nastąpił z dwóch kierunków: z obwodu kurskiego w Rosji i z terenu okupowanego Krymu. Rosjanie użyli po raz kolejny dronów irańskich Shahed 131/136.

Alarm przeciwlotniczy ogłoszono w godzinach wieczornych we wtorek w południowych i centralnych obwodach Ukrainy, m.in. w rejonie portów nad Morzem Czarnym. Następnie rozszerzono go na większość regionów kraju.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com