Gigantyczne kolejki. Polacy rzucili się kupować produkty kultowej marki. Ale cieszyć się nie ma z czego

Fot. Karolina Sikorska / Agencja Wyborcza.pl

Strona internetowa fabryki porcelany „Karolina” nie wytrzymała naporu kupujących. W firmowym sklepie gigantyczne kolejki. Wszystko przez wielkie promocje na cały asortyment. Niestety za wyprzedażą stoi smutny los „Karoliny”. Otóż zakład w Jaworzynie Śląskiej ogłosił upadłość i wyprzedaje towar z magazynów.

Po 164-latach Zakład Porcelany Stołowej „Karolina” w województwie dolnośląskim kończy działalność. Firmę dobiły rosnące ceny gazu. Likwidacja fabryki oznacza zwolnienia grupowe. Z pracy przymusowo będzie musiało odjeść ponad 180 osób. O upadku przedsiębiorstwa więcej na next.gazeta.pl pisał Przemysław Średziński. Bankructwo oznacza też  wyprzedaż asortymentu. Porcelanę od „Karoliny” można obecnie kupić w bardzo niskich cenach.  

Wyprzedaż porcelany „Karolina”

Firma w mediach społecznościowych informuje, że porcelanę można kupić z aż 70-procentową zniżką. Taka promocja na produkty kultowej marki wywołała ogromne zainteresowanie. W zeszłym tygodniu wydano komunikat, że w związku z ogromną ilością transakcji sklep internetowy miał problemy techniczne, a zamówienia mogą dotrzeć z opóźnieniem. Obecnie dalej są problemy z zakupami online. Po wejściu na stronę wyświetla się komunikat: „W tej chwili nasz Sklep Internetowy jest w przebudowie i będzie uruchomiony niezwłocznie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość”. 

Problemów nie ma za to ze sprzedażą stacjonarną. „Gazeta Wrocławska” opisuje jednak, że i tu widać wielkie zainteresowanie. Po zastawy stołowe w promocyjnych cenach ustawiają się długie kolejki. Ludzie przyjeżdżają po produkty z całego Dolnego Śląska. Sprzedaż prowadzona jest nie tylko w siedzibie firmy, ale też na kiermaszu w „sklepie pod chmurką”. Znaleźć tam można m.in. patery na ciasta, płytkie i głębokie talerze, filiżanki, kubki czy czajniki. Najtańsze talerze można nabyć już od 3 złotych za sztukę.  

Upadły zakłady z bogatą tradycją

„Karolina” to ostatnie przedsiębiorstwo produkujące porcelanę w regionie. Zakład zaczął działać w 1860 roku. Wtedy mistrz murarski August Rappsilber założył fabrykę Porzellanfabrik Königszelt. Niedaleko znajdowały się złoża kaolinu, niezbędnego do produkcji porcelany. Fabryka szybko stała się jednym z najbardziej liczących się w Europie zakładów produkcji porcelany. Swoją obecną nazwę przyjęto w 1954 roku.  

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com