Obniżka podatku VAT dla branży beauty. Premier przedstawił szczegóły

W Polsce branża beauty to ok. 30 tys. firm, w których zatrudnionych jest blisko 100 tys. osóbFoto: Shutterstock/Serhii Bobyk

Pierwszego kwietnia 2024 r. wejdzie decyzja ws. obniżonego podatku VAT dla tzw. branży beauty – zapowiedział premier Donald Tusk. Zauważył, że w tym sektorze zatrudnionych jest blisko 100 tys. osób.

Szef rządu przypomniał, że obniżenie podatku VAT na usługi branży kosmetycznej, było jego zobowiązaniem w kampanii wyborczej. Dodał, że decyzja ws. obniżonego VAT-u dla tego sektora wejdzie w życie 1 kwietnia 2024 roku.

„Poczucie nieuzasadnionej krzywdy”

– Jak wiadomo ta branża bardzo się rozwinęła w Polsce. Ludzie mieli poczucie nieuzasadnionej krzywdy, bo byli obarczeni podatkiem VAT wyższym niż dość podobna branża fryzjerska – podkreślił Donald Tusk.

Czytaj również:

Przypomniał, że branża beauty to ok. 30 tys. firm, w których zatrudnionych jest blisko 100 tys. osób.

Postulaty branży

W ubiegłym tygodniu o pracach nad zrównaniem stawek podatku VAT na usługi „beauty” informował Informacyjna Agencję Radiową (IAR) minister finansów Andrzej Domański.

IAR wskazywała, że obecnie stawka podatku VAT w sektorze beauty wynosi 23 proc. Branża postulowała obniżenie jej do 8 proc.

Informacyjna Agencja Radiowa/PAP/PR24/akg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com