Polacy wykupują domy w Hiszpanii

fot. pixabay.com/pixabay.com/Free-Photos

W I kw. 2024 r. Polacy kupili na Półwyspie Iberyjskim aż 800 domów i apartamentów – podaje Registradores de Espana. To nie tylko o 21 proc. więcej niż kwartał wcześniej, ale też trzy razy więcej niż w przedpandemicznym I kw. 2019 r. – informuje „Puls Biznesu”.

Nabywcy znad Wisły uplasowali się na 9. pozycji wśród zagranicznych inwestorów, z udziałem w rynku na poziomie 3,72 proc. – informuje środowy „Puls Biznesu”.

„Polacy chcą dywersyfikować geograficznie majątek, co wynika z różnorodnych motywacji. Doświadczenia z pandemii, pojawienie się modelu pracy hybrydowej i agresja na Ukrainę w 2022 r. skłaniają wielu do traktowania apartamentu lub domu na Costa del Sol nie tylko jako wakacyjnej lokalizacji, ale coraz częściej także nowego, stałego miejsca do życia”

 – mówi cytowana przez „PB” Agnieszka Kostrzewa, założycielka Agnes Inversiones, polskiego biura nieruchomości na Costa del Sol.

Z danych Agnes Inversiones wynika, że w I kw. 2024 r. aż 75 proc. transakcji zawartych przez Polaków dotyczyło nieruchomości z rynku pierwotnego. Przedmiotem 65 proc. umów były apartamenty o powierzchni 100-250 m kw. Pozostałe 35 proc. dotyczyło domów wolnostojących od 250 do 600 m kw. Ceny apartamentów wynosiły od 450 tys. EUR do 1,9 mln EUR, a za domy płacono 1,5-5 mln EUR – podał dziennik.

Źródło: PAP

Puls Biznesu

filarybiznesu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com