65 lat tradycji. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich – od niedzieli

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL - Wikimedia Commons

W niedzielę rozpocznie się 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Bezpłatne recitale fortepianowe odbywać się będą w każdą niedzielę od 19 maja do 29 września – poinformowano na stronie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Zapowiedziano, że „ponadczasowe utwory Fryderyka Chopina wykonają najlepsi pianiści z Polski i ze świata”.

„Koncerty Chopinowskie już od 65 lat są jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W sezonie Łazienki Królewskie odwiedza nawet 120 tys. osób chcących posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wyjątkowych aranżacjach i otoczeniu natury”

– czytamy w informacji.

Podkreślono, że „jubileuszowy sezon koncertów zainauguruje Krzysztof Jabłoński – wybitny polski pianista, kameralista i profesor, który wystąpi 19 maja o godz. 12”. „Z kolei po południu, o godz. 16, zagra Leonora Armelini – włoska pianistka i laureatka V nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie” – napisano.

Tegoroczne koncerty inauguracyjne uświetni orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Marty Kluczyńskiej.

Tradycja organizowanych przez Stołeczną Estradę koncertów pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich sięga roku 1959. „Od tego czasu recitale odbywają się tam nieprzerwanie, zajmując czołowe miejsce wśród najważniejszych atrakcji kulturalnych stolicy” – podkreślono w informacji.

Wstęp na wszystkie niedzielne Koncerty Chopinowskie jest bezpłatny. Cykl jest współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Źródło: pap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com