Andrzej Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności. Jednym z powodów sytuacja na granicy

Fot. Twitter | Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności. Będzie ona działać w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podkreślił, że sytuacja w dziedzinie bezpieczeństwa nie jest obecnie łatwa. Dodał, że mamy do czynienia z nowymi formami konfliktów, takimi jak ataki hybrydowe czy cyberataki. Prezydent powiedział, że w Radzie ds. Bezpieczeństwa i Obronności znaleźli się specjaliści ze wszystkich dziedzin dotyczących bezpieczeństwa, poczynając od dyplomacji. Zaznaczył, że analiza relacji międzynarodowych i tego, w jaki sposób są prowadzone, może wskazywać na potencjalne niebezpieczeństwo konfliktu. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że wypracowane przez Radę rozwiązania posłużą Polakom na lata.

„Prezydent powołuje rady tematyczne, które są jego bezpośrednim zapleczem eksperckim w wielu obszarach. Obecnie funkcjonuje sześć rad – wyjaśnił Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, dodając, że jednym z powodów powołania Rady w obecnym momencie jest sytuacja na granicy polsko-białoruskiej” – czytamy na stronie prezydent.pl.

Rada ds. Bezpieczeństwa i Obronności. Kto do niej należy? Jakie są jej zadania?

W skład Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności weszli przedstawiciele służb mundurowych, osoby doświadczone w służbie w armii oraz przedstawiciele świata nauki. Gremium to będzie przygotowywać opinie i ekspertyzy dla prezydenta, wskazywać na zagrożenia istotne dla interesu Rzeczypospolitej, a także dokonywać przeglądu i analizy rozwiązań prawnych dotyczących bezpieczeństwa oraz obronności.Członkami Rady pod przewodnictwem Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego zostali: Andrzej Zybertowicz, Izabela Albrycht, Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Jerzy Chmielewski, Grzegorz Hałupka, Antoni Z. Kamiński, Krzysztof Pobuta, Roman Polko, Filip Seredyński, Przemysław Wywiał oraz Tomasz Zdzikot.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com