Donald Tusk jechał za szybko i stracił prawo jazdy. Ekspert: Wszyscy tam przekraczają prędkość

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

– Tam pomagaliśmy ofierze wypadku. Wszyscy tam przekraczają prędkość. To jednopasmowa droga – powiedział w rozmowie z Interią Janusz Popiel. W ten sposób prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych „Alter Ego” skomentował przekroczenie prędkości i utratę prawa jazdy przez Donalda Tuska.

W sobotę Interia poinformowała, że Donald Tusk jechał z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano mu prawo jazdy, mandat wyniósł 500 zł. Do sprawy odniósł się przewodniczący Platformy Obywatelskiej. „Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał na Twitterze.

„Wszyscy tam przekraczają prędkość”

Przekroczenie prędkości przez Tuska skomentował Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych „Alter Ego”. W rozmowie z Interią stwierdził, że „w wielu miejscach w Polsce obszar zabudowany jest wyznaczany niezgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury”. – Zgodnie z prawem, powinien być wyznaczany w tym miejscu, gdzie rozpoczyna się zabudowa mieszkaniowa – wyjaśnił, dodając, że Polska jest krajem „przeznakowanym”.

Popiel podkreślił, że zna trasę, którą jechał Donald Tusk. – Tam pomagaliśmy ofierze wypadku. Wszyscy tam przekraczają prędkość. To jednopasmowa droga. O ile pamiętam, to znak D42 [początek terenu zabudowanego – red.] stoi tak, że „z jednej strony jest las, z drugiej pole”. Ten znak stoi niezgodnie z rozporządzeniem – stwierdził. – Zanim nie poznam sytuacji, która miała miejsce tam, gdzie pan Donald Tusk popełnił wykroczenie, to trudno mi się wypowiadać – dodał jednocześnie.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com