Donald Tusk skomentował zwycięstwo Igi Świątek. Trudno o bardziej dobitne porównanie

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Iga Świątek zwyciężyła w sobotę w finale tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie. Polka pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Dla Świątek to trzeci tytuł w karierze zdobyty na kortach w Rzymie. Do sukcesu tenisistki odniósł się m.in. premier Donald Tusk.

„Iga. Tenisowa Tarcza Wschód” – napisał w sobotę wieczorem na portalu X premier Donald Tusk, komentując zwycięstwo Igi Świątek w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie. Szef polskiego rządu nawiązał tym samym do programu „Tarcza Wschód”, ogłoszonego kilka godzin wcześniej w Krakowie.

„Tarcza Wschód”. Donald Tusk o Narodowym Programie Odstraszania i Obrony

W sobotę premier Donald Tusk uczestniczył na krakowskim rynku w ustanowieniu święta 2. Dowództwa Korpusu Polskiego – Dowództwa Komponentu Lądowego. W swoim przemówieniu podkreślał, że bezpieczeństwo Polsce mogą zapewnić cztery filary bezpieczeństwo geopolityczne, europejska obrona powietrzna, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz bezpieczna granica.

– Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji, a także takiego ukształtowania terenu, decyzji środowiskowych, które spowodują, że ta granica będzie nie do przejścia dla potencjalnego wroga. Te 10 miliardów złotych uruchomiliśmy już w tej chwili. Te prace zaczęliśmy. Tak, aby granica Polska była bezpieczna w czasach pokoju, żeby to była granica nie do przejścia dla przeciwnika w czasie wojny – zaznaczył premier. Ten Narodowy Plan Obrony i Odstraszania nazwano kryptonimem „Tarcza Wschód”.

– Robimy to po to, żeby odstraszyć przeciwnika, żeby ci wszyscy, którzy źle życzą Polsce, którzy w swoich planach mają atak, agresję na naszych sojuszników, czy na nasz kraj – żeby usłyszeli dzisiaj z Krakowskiego Rynku – wara od Polski, Polska jest silna, Polska będzie bezpieczna – dzięki własnym działaniom i dzięki własnym sojuszom – podkreślał w sobotę Donald Tusk.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com