Hołownia: „Wgnieciemy Putina w ziemię. Trafi za kraty albo na cmentarz”. Żaryn: Nieodpowiedzialne słowa

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Stanisław Żaryn krytycznie ocenił jedną z ostatnich wypowiedzi Szymona Hołowni. Zdaniem doradcy prezydenta RP marszałek Sejmu zrobił „dwa prezenty dla Rosji”. „Dyletant na stanowisku marszałka Sejmu to zagrożenie” – napisał.

W niedzielę (18 lutego) przed południem na profilu Stanisława Żaryna pojawił się wpis nawiązujący do niedawnej wypowiedzi Szymona Hołowni. Doradca prezydenta RP skrytykował marszałka Sejmu i uznał jego słowa za „skrajnie nieodpowiedzialne”.

Żaryn skrytykował Hołownię. Zrobił „dwa prezenty dla Rosji w jednej wypowiedzi”

„Wypowiedź ws. Putina sugeruje, że Polska prowadzi ofensywę przeciwko Rosji i Putinowi (czyli jest agresywna), a neutralizacja rosyjskiego imperializmu to misja narodowa Polski i Polaków. Dwa prezenty dla Rosji w jednej wypowiedzi” – napisał w serwisie X.Zaraz po publikacji tweeta w komentarzu polityk doprecyzował, co dokładnie miał na myśli. Zdaniem Żaryna według rosyjskiej narracji Polska jest „krajem ofensywnym i groźnym dla Rosji”. Z kolei „rusofobia” prezentowana przez jej obywateli ma stanowić potencjalną przesłankę do jej izolowania w sojuszu NATO. „Dyletant na stanowisku marszałka Sejmu to zagrożenie” – podsumował doradca prezydenta.

Hołownia zapowiedział „wgniecenie Putina w ziemię”. „Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą”

Słowa Hołowni, do których odniósł się Żaryn, zostały zapisane i opublikowane przez dziennikarza portalu 300polityka.pl. Marszałek Sejmu miał je wypowiedzieć podczas konwencji TD w Kielcach. – Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła jest taka, że ani Putin nie odpuści, ani świat nie stanie się nagle spokojniejszym miejscem, ale jest też dobra. Dobra jest ta, że my sobie z tym poradzimy, że zostaliśmy postawieni dzisiaj przed najpoważniejszym egzaminem od pokoleń. I chcę wam powiedzieć, że my ten egzamin zdamy, bo jesteśmy wspaniałym narodem – ocenił.

W dalszej części swojej wypowiedzi Hołownia stwierdził, że „Putina wgnieciemy w ziemię” i trafi on albo „za kraty”, albo „na cmentarz”. Marszałek Sejmu określił go również mianem „wroga ludzkości” i podkreślił, jak ważne jest wspieranie Ukrainy, by nie trzeba było walczyć z wrogiem na własnym terytorium.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com