Jarosław Olechowski ma nową pracę. Rachoń: Witamy na pokładzie

twitter.com/michalrachon/status/1759574215865323625

Były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski został szefem wydawców w TV Republika. Jeszcze w ubiegłym miesiącu Olechowski był doradcą członków zarządu w Banku Pekao i Enea Innowacje.

„Jarosław Olechowski, nowy szef wydawców w TV Republika. Witamy na pokładzie” – przekazał na profilu na portalu X dyrektor programowy tej stacji Michał Rachoń. Tym samym Olechowski wrócił do pracy w mediach. W kwietniu ubiegłego roku został odwołany przez jeszcze poprzedni zarząd Telewizji Polskiej z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa.

Potem trafił do resortu aktywów państwowych Jacka Sasina jako doradca społeczny, przez pół roku – do stycznia – był rzecznikiem prasowym Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Był także doradcą wiceprezesa Banku Pekao i doradcą zarządu w spółce Enea Innowacje, te funkcje stracił jednak w ubiegłym miesiącu.

Jarosław Olechowski w TV Republika

Jarosław Olechowski był szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w latach 2018-2023. Tym samym nadzorował treści pojawiające się w programach informacyjnych Telewizji Polskiej, w tym w „Wiadomościach” (przez pewien czas był też szefem redakcji tego programu, pracował również jako wydawca „Wiadomości”).  Olechowski do Telewizji Polskiej dołączył w 2008 r. Wcześniej był związany m.in. z TV Puls, „Newsweekiem”, „Rzeczpospolitą”.

Zarobki w TVP. Ile wypłacono Jarosławowi Olechowskiemu?

W grudniu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński ujawnił, że tylko w ubiegłym roku Jarosław Olechowski zarobił w Telewizji Polskiej ponad 1 mln zł. Do tego doszło ponad 407 tys. zł w ramach umów cywilnoprawnych.

Michał Adamczyk jako szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarobił od kwietnia (wtedy objął to stanowisko) ok. 372,6 tys. zł brutto. Do tego dochodziło ponad 1,1 mln zł „z tytułu umów cywilnoprawnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej” (to wynagrodzenie m.in. za prowadzenie „Wiadomości”).

Samuel Pereira, który w kwietniu został wiceszefem TAI, zarobił do tej pory blisko 440 tys. zł brutto. Marcin Tulicki, również jako wicedyrektor TAI, zarobił od maja ponad 417 tys. zł. Do tego dochodzi ponad 296 tys. zł „z tytułu umów cywilnoprawnych”. Kolejny z wiceszefów TAI – Rafał Kwiatkowski – w ramach wynagrodzenia otrzymał w tym roku prawie 367 tys. zł brutto. Pozostał na stanowisku po ostatnich zmianach władz w mediach publicznych, odpowiada za kwestie techniczne.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com