Małgorzata Kidawa-Błońska została wybrana marszałkinią Senatu

Fot. Roman Bosiacki / Agencja Wyborcza.pl

Senat wybrał marszałka izby – została nim Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. Zagłosowało za nią 66 senatorów z 99 głosujących.

13 listopada odbywają się pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu, podczas których wybierani są nowi marszałkowie obu izb. Marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia, natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej została marszałkinią Senatu. Zagłosowało za nią 66 z 99 głosujących senatorów.

Małgorzata Kidawa-Błońska marszałkinią Senatu. Co o niej wiadomo?

Małgorzata Kidawa-Błońska urodziła się w 1957 roku w Warszawie. Naukę podjęła najpierw w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej, później studiowała na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sama podkreśla, przez ponad 20 lat zajmowała się produkcją filmową. W latach 1994-2005 pracowała w kierowanym przez jej męża, Jana Kidawę-Błońskiego, przedsiębiorstwie Gambit Production. 

„W 2002 roku z powodzeniem wystartowałam w wyborach samorządowych do Rady m.st. Warszawy. Funkcję tę pełniłam do 2005 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy zdobyłam mandat do Sejmu, startując z 11. miejsca na liście. Od tego czasu nieprzerwanie pracuję w Sejmie jako posłanka. Byłam rzecznikiem prasowym i sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Donalda Tuska i Ewy Kopacz. W 2015 roku zostałam wybrana Marszałkiem Sejmu RP. Od listopada 2015 roku pełnię funkcję Wicemarszałka Sejmu RP” – pisze na swojej stronie internetowej.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com