Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu. Zapowiada radykalne zmiany. „Po 7 latach…”

Fot. Czarek Sokolowski / AP Photo

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia został marszałkiem Sejmu X kadencji. Polityk ma w planach radykalne zmiany. – Z gabinetu marszałka z hukiem wyjedzie zamrażarka. I po tych siedmiu latach rozmontujemy bariery – przekazał.

Szymon Hołownia został nowym marszałkiem Sejmu. Jego kandydaturę – zgłoszoną wspólnie przez KO, Lewicę, PSL i Polskę 2050 – poparło 265 posłów. Kandydatka PiS na to stanowisko Elżbieta Witek uzyskała z kolei głosy 193 posłów.

Szymon Hołownia zapowiada spore zmiany. Co planuje nowy marszałek Sejmu?

Szymon Hołownia zapowiedział, że wszystkie projekty ustaw, które trafią do Sejmu, nie będą przetrzymywane w tak zwanej zamrażarce. – Wszystkie projekty, które będą spełniały warunki legislacyjne, będą procedowane zgodnie ze swoją kolejnością – mówił nowy marszałek Sejmu. Zapowiedział również, że znikną bariery, którymi ogrodzony został Sejm. W tej sprawie Szymon Hołownia ma rozmawiać ze Strażą Marszałkowską i policją.- Przywrócimy śniadania z marszałkiem i regularne briefingi, żeby dziennikarze wiedzieli, co się dzieje w tej izbie – mówił dalej Hołownia. Polityk zapowiedział także podcast, do którego będzie zapraszać polityków wszystkich opcji. – Otworzymy Sejm dla dziennikarzy, dla obywateli, dla organizacji społecznych – podkreślał lider Polski 2050. Wskazał także, że jego zdaniem prezydium Sejmu powinno zostać powiększone tak, aby każdy klub w Sejmie był reprezentowany. Oznaczałoby to poparcie kandydatury dla polityka Konfederacji. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com