Mastalerek poleca Kaczyńskiemu lekturę fragmentu „Małego Księcia”. „Z dobrego serca”

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

– Ja mógłbym polecić prezesowi Kaczyńskiemu lekturę „Małego Księcia”, szczególnie rozdziału, w którym opisana jest asteroida 325. Mały Książę odwiedza króla. Z dobrego serca polecę prezesowi ten fragment – tak podsumował partyjną rozgrywkę PiS-u w Małopolsce Marcin Mastalerek. Szef Gabinetu Andrzeja Dudy zdradził w TVN24, dlaczego właśnie ten fragmentu prezes partii powinien przeczytać.

Łukasz Smółka, dotychczasowy wicemarszałek województwa małopolskiego, został nowym marszałkiem. Kandydaturę zgłoszoną przez szefa klubu PiS w sejmiku, Rafała Stuglika, poparło 22 z 39 radnych. Poprzedni kandydat Łukasz Kmita, wskazany przez prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, przegrał wybory pięciokrotnie. O rozgrywki w Małopolsce i na ile jest to konflikt prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim Konrad Piasecki pytał Marcina Mastalerka, który w poniedziałek był gościem TVN24. – Prezydent się tym w ogóle nie zajmował. Prezydent zajmuje się szczytem NATO, a nie tym, co robi jego ojciec – zapewnił szef Gabinetu Prezydenta RP.

Mastalerek poleca Kaczyńskiemu lekturę „Małego Księcia”

Mastalerek ocenił, że dzięki „niezłomna pozycja przewodniczącego sejmiku doprowadziła do tego, że mamy zarząd”. – Zachował się odpowiedzialne i nie słuchał jakichś listów do niego wysyłanych. Nie bawi się w partyjne gierki, bo w takim wypadku mielibyśmy rozwiązanie sejmiku i przedterminowe wybory – dodał szef Gabinetu Andrzeja Dudy. Zapewnił, żeby konfliktu w Małopolsce „nie czytać” jako konfliktu Dudy i Kaczyńskiego. – Profesor Duda doprowadził do tego, że zarząd województwa jest – zapewnił.

Konrad Piasecki stwierdził, że wybory marszałka województwa małopolskiego zakończyły się dyskusyjnym sukcesem partii i to raczej pyrrusowe zwycięstwo. – Ja mógłbym polecić prezesowi Kaczyńskiemu lekturę „Małego Księcia”, szczególnie rozdziału, w którym opisana jest asteroida 325. Mały Książę odwiedza króla. Z dobrego serca polecę prezesowi ten fragment. To jest rozdział o żądzy władzy – mówił Mastalerek, który więcej na temat książki powiedzieć nie chciał, żeby nie „spoilerować” widzom. 

W poniedziałkowym wywiadzie Konrad Piasecki pytał również o posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i szczyt NATO, na który prezydent poleci jednym samolotem z wicepremierem i szefem MON-u Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Zdementował też informacje o tym, że z władzami poleci ambasador Tomasz Szatkowki. – Nie, od dawna jest oczywiste, że pan ambasador Szatkowski nie będzie na pokładzie tego samolotu. Jest to oczywiste od momentu, kiedy rząd zablokował udział ambasadora Szatkowskiego w szczycie NATO – stwierdził Mastalerek w TVN24.

Małopolska. Łukasz Smółka nowym marszałkiem województwa

Marszałka województwa małopolskiego udało się wybrać za szóstym podejściem. Patową sytuację odblokowała wymiana kandydata. Łukasz Smółka zastąpił Łukasza Kmitę, był jedynym kandydatem. – Jest szansa, aby porozumieć się i na pierwszym miejscu stawiać dobro Małopolski. 35 tysięcy 600 moich wyborców to powody, dla których stoję dziś tutaj – mówił nowy marszałek województwa. Radni przychylili się też do jego rekomendacji na nowych wicemarszałków województwa małopolskiego.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com