Sprawa „wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia”. Niedzielski chce ukarania Brauna i Winnickiego

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski skierował do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek pismo ws. ukarania Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego z Konfederacji. W poniedziałek politycy przeprowadzili poselską kontrolę w siedzibie Ministerstwa Zdrowia, ale, jak podkreślali przedstawiciele resortu, jej przebieg budził zastrzeżenia.

Grzegorz Braun i Robert Winnicki relacjonowali swoją poselską interwencję w internecie. Braun nawiązał w jej trakcie do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i przyrównał osoby na kwarantannie do ludzi, których wtedy internowano. Zachowanie posłów Konfederacji podczas kontroli rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz nazwał „skandalicznym”. Wskazał, że Braun naruszył jego dobra osobiste, gdy nazwał go „bandytą”.

Andrusiewicz zaznaczył, że nie wystąpi z oskarżeniem do sądu, by nie dawać pola do popisu politykowi Konfederacji. – Nie zamierzam dawać mu możliwości popisywania się przed mikrofonami i kamerami – stwierdził. Zaznaczył jednak, że do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek trafi odpowiednie pismo w sprawie przebiegu poselskiej kontroli.

Minister zdrowia chce ukarać Brauna i Winnickiego

Zgodnie z zapowiedzią rzecznika, minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do Elżbiety Witek o ukaranie posłów Konfederacji. Podkreślił, że Grzegorz Braun i Robert Winnicki nie powiadomili go wcześniej ani o planowanej kontroli, ani o jej przedmiocie, a ponadto „nie potrafili go sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia” – oświadczył Niedzielski w depeszy, do której dotarła PAP, a której treść cytuje Polsat News.Minister zdrowia wskazał, że dopełnienie formalności jest szczególnie istotne, gdy praca w resorcie odbywa się zdalnie, by zapobiec transmisji koronawirusa. „Dodam, że kontrole poselskie prowadzone przez innych posłów przebiegają zgodnie z powyższym modelem postępowania” – przekazał.Na koniec szef resortu zdrowia poprosił Elżbietę Witek „o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych obowiązującymi przepisami wobec pana Grzegorza Brauna i pana Roberta Winnickiego”.

Źródło:https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com