Szczyt czwartej fali pandemii. A Rydzyk zaprasza do Torunia tłumy na 30. urodziny Radia Maryja

Twitter/@Janusz1967

W sobotę odbywają się uroczystości związane z 30-leciem Radia Maryja. Z tej okazji do Torunia zjechali się słuchacze z całej Polski. Specjalne listy napisali m.in. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. Impreza odbywa się pomimo wysokiej liczby zakażeń i zgonów osób z COVID-19.

Uroczystości w Toruniu rozpoczęły się o godz. 9. Organizatorzy apelowali o przestrzeganie zasad sanitarnych – założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk, a wejście do obiektu było możliwe po odebraniu specjalnej karty wstępu. Ze względu na imprezę w mieście wprowadzono zmiany w ruchu drogowym. Organizacja ruchu zmieniona została w obrębie ulic Bema, Żwirki i Wigury i Drogi Starotoruńskiej.

Rydzyk upomina zgromadzonych

Jak podaje Wirtualna Polska, na początku wydarzenia zgromadzeni nie dawali dojść do głosu Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta kilka razy upominał ich o ciszę. – Proszę, upomnijcie się nawzajem, proszę o ciszę, upomnijcie się nawzajem – mówił. Apele duchownego nie przyniosły jednak efektu, dlatego postanowił on poprosić o interwencję osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. – Bardzo proszę porządkowych, żeby upomnieli o ciszę. Proszę o zamknięcie drzwi – powiedział Rydzyk.

Podczas uroczystości zostały odczytane okolicznościowe listy od prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. „Za sprawą sztafety pokoleń Radio Maryja wciąż cieszy się licznym i wiernym audytorium. Należy do czołówki najczęściej słuchanych i najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Odważnie i konsekwentnie propaguje katolickie prawdy wiary” – napisał w liście prezydent. „Ten piękny jubileusz to także okazja, aby uhonorować wizjonerski zapał, kreatywność i determinację założyciela i dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka” – dodał.

W czasie sobotnich uroczystości odbyło się również przekazanie specjalnego znaczka. „Decyzją ministra aktywów Jacka Sasina Poczta Polska wyemitowała okolicznościowy znaczek na 30-lecie powstania Radia Maryja” – poinformował Hubert Grzegorczyk z PiS.

Na sobotę zaplanowano także m.in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, mszę świętą pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego czy koncert ojców bernardynów z Lublina.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com