Tadeusz Rydzyk twierdzi, że „światu grozi globalna wojna”. Zaapelował do Polaków

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Tadeusz Rydzyk jest zaniepokojony obecną sytuacją w Polsce i na świecie. „Światu grozi globalna wojna. Jeżeli ktoś obserwuje, co się dzieje – to zauważa to” – zwrócił uwagę Rydzyk. W związku z tym zwrócił się z apelem do wiernych.

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się „wielka modlitwa za Polskę” – zapowiedziało Radio Maryja. Ma to związek z trudną sytuacją polityczną w Polsce i na świecie.

Tadeusz Rydzyk obawia się „globalnej wojny”. Zwrócił się z apelem do wiernych

Na stronie internetowej Radia Maryja pojawił się apel Tadeusza Rydzyka. – Wszyscy widzimy, jaka panuje sytuacja w Polsce i na świecie. Światu grozi globalna wojna. Jeżeli ktoś obserwuje, co się dzieje – to zauważa to. Bardzo blisko nas toczy się wojna, zagrażając także naszej egzystencji. Sytuacja wewnętrzna w ojczyźnie również jest trudna. Tym bardziej potrzeba pokoju, wzajemnego zrozumienia i wspólnego działania dla dobra wszystkich obywateli, naszej Ojczyzny, całego świata – zwrócił uwagę Tadeusz Rydzyk, cytowany przez Radio Maryja.

W związku z tym Rydzyk zaprosił wiernych do wspólnej modlitwy, która odbędzie się w niedzielę 10 marca o godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. – Wielkiej modlitwie za Polskę i Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po Mszy św. odmówiona zostanie Litania Narodu Polskiego – powiedział Rydzyk. Podkreślił również, że będzie to „zachęta dla wszystkich Polaków do modlitwy za Ojczyznę: o rozwiązanie wszystkich trudnych problemów i o to, by Polacy byli jedną kochającą się rodziną; aby Pan Bóg osłonił nas, a Matka Boża, która dana jest ku obronie naszego Narodu – jeszcze raz pokazała swoją moc”.

Stanisław Gądecki apeluje o modlitwę ws. ojczyzny

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski również zwrócił się z apelem o modlitwę i post w intencji ojczyzny. „Patrząc na życie społeczne w naszym kraju trudno nie ulec wrażeniu, że jesteśmy widzami, albo też uczestnikami walki jak gdyby 'dwóch plemion’. (…) Można by odnieść wrażenie, że istotą sporu są przede wszystkim partyjne interesy głównych partii politycznych, które budują emocje społeczne prowadzące do rozbicia poczucia wspólnoty narodowej. Ów spór toczy się – niestety – na pograniczu szacunku dla Konstytucji Rzeczypospolitej. W tej sytuacji pragnę gorąco zachęcić wszystkich do modlitwy i postu w intencji naszej ojczyzny” – zaapelował Stanisław Gądecki.

Zwrócił też uwagę, że teraz nie jest dobry czas na „ideologiczną walkę”, „populistyczne działania w rodzaju referendum w sprawie aborcji” czy „podważanie konstytucyjnej wartości małżeństwa jako związku jednej kobiety i jednego mężczyzny”.

Źródło: gazeta.pl

1 thought on “Tadeusz Rydzyk twierdzi, że „światu grozi globalna wojna”. Zaapelował do Polaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com