Wybory samorządowe. W środę ogłoszenie kandydatki Lewicy na prezydentkę Warszawy

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

W środę ma zostać ogłoszony start Magdaleny Biejat w wyborach na prezydentkę Warszawy – wynika z ustaleń Gazeta.pl.

O tym, że wicemarszałkini Senatu jest prawdopodobną kandydatką Lewicy w wyborach na prezydenta Warszawy, mówi się od dłuższego czasu. Sama Magdalena Biejat w wywiadach przyznawała, że „z przyjemnością” będzie ubiegała się o fotel prezydenta stolicy.

Magdalena Biejat zawalczy o fotel prezydenta Warszawy

– Moja kandydatura jest brana pod uwagę – mówiła przed kilkoma dniami w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że w środę kandydatura Magdaleny Biejat zostanie ogłoszona oficjalnie na konferencji prasowej. Próbowaliśmy skontaktować się z wicemarszałkinią Senatu w tej sprawie, ale nie odebrała telefonu. W odpowiedzi na pytanie zadane SMS-em, Biejat potwierdziła, że w środę odbędzie się konferencja, ale nie podała szczegółów. „O tym, jakie plany, zakomunikujemy na konferencji” – napisała. 

W poniedziałek o wybory samorządowe w Warszawie w RMF FM pytana była Paulina Matysiak, partyjna koleżanka Biejat. – Ta kandydatura nie została jeszcze zaprezentowana oficjalnie. Kandydatka czy kandydat zostanie zaprezentowany w tym tygodniu, tyle mogę powiedzieć – powiedziała posłanka. 

Magdalena Biejat jest współprzewodniczącą Partii Razem. W parlamencie zasiada od 2019 roku. W wyborach do Sejmu w 2019 roku uzyskała 19,5 tys. głosów, a w ostatnich wyborach do Senatu 205 tys.

Na chwilę obecną wiadomo, że w wyborach samorządowych z ramienia PiS wystartuje Tobiasz Bocheński. Kandydatem PO jest obecny prezydent Rafał Trzaskowski. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że kandydatką Trzeciej Drogi jest Adriana Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Wybory samorządowe. Mija termin rejestracji komitetów wyborczych

W poniedziałek 12 lutego mija termin rejestracji komitetów wyborczych. Do tej pory zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosiły między innymi Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Lewica i Bezpartyjni Samorządowcy. Rzecznik prasowy Krajowego Biura Wyborczego Marcin Chmielnicki zaznaczył, że do PKW zawiadomienia kierują Komitety Wyborcze partii politycznych, koalicji oraz te, które zamierzają wpisać kandydatów więcej niż w jednym województwie. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com