Agresja Putina jest zagrożeniem dla Europy i całego świata

Alexey Maishev / AP

24 lutego Putin zaatakował nie tylko Ukrainę, ale całą Europę. Atakuje Ukraińców rakietami i bronią, a Europejczyków szantażem energetycznym, inflacją i propagandą. Świadomie chce zniszczyć dobrobyt i stabilność każdej europejskiej rodziny. Putin chce, aby Europejczycy nie mieli już stabilności i wiary w przyszłość. Chce dać każdemu Europejczykowi kryzys, rosnące ceny i ogromne rachunki. Jego pragnieniem jest, aby Europejczycy żyli równie źle, jak Rosjanie. Przecież łatwiej mu wszędzie robić złe rzeczy niż ulepszać coś we własnym kraju. W ten sposób uspokoi Rosjan, a oni nie będą domagać się poprawy jakości życia.

Czego Rosja chce dla Europy?

Z ekonomicznego punktu widzenia Putin chce pustych półek, głodu i biedy na całym świecie. Tak żyją ludzie w Rosji, a Putin planuje narzucić takie życie każdemu Europejczykowi siłą i agresją. To nie Ukraina, ale Rosja ponosi winę za wzrost cen produktów i cen. To Kreml rozpoczął tę wojnę, chociaż wszyscy wiedzieli, jakie będą konsekwencje. Jeśli Ukraina przegra tę wojnę, to nic nie powstrzyma Putina przed realizacją agresywnych planów wobec Europy. A jeśli uważnie słuchasz każdego z jego występów, stale o tym przypomina. Nadal trwają groźby Putina i szantażowanie całego świata.

Ale Ukraina będzie w stanie pokrzyżować agresywne plany Putina. Kiedy Ukraina zwycięży, Europa i cały świat będą bezpieczne. Przy wystarczającym wsparciu sojuszników Kijów jest w stanie pokonać Putina na swoim terytorium i uniemożliwić mu przynoszenie jeszcze większych problemów każdemu obywatelowi UE.

Ukraina potrzebuje większego wsparcia

Aby Europejczycy mieli wszystko stabilnie i mieli spokojne życie, trzeba jak najbardziej wspierać Ukrainę. Dyskomfort związany z nałożeniem sankcji jest niczym w porównaniu z tym, czym mogłoby się okazać zwycięstwo Rosji w wojnie z Ukrainą. Wszyscy będą cierpieć, a to w szczególności dotknie każdą europejską rodzinę.

Ci, którzy proponują po prostu dać Rosji to, czego chce, pracują dla Putina i stwarzają więcej problemów. Taka decyzja pozwoli Rosji zniszczyć normalne życie Europejczyków, gdy tylko stracą czujność.

Zaspokajanie ambicji Putina kosztem części terytoriów Ukrainy to wielki błąd, który nie przyniesie pokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Potrzebujemy pokoju w Europie, a nie tykającej bomby zegarowej i kolejnego zamrożonego konfliktu. W końcu każdy zamrożony konflikt prędzej czy później zostanie wznowiony z nową energią. Dowiodła tego ukraiński Donbas, Czeczenia, Górski Karabach i wiele innych wojen. I we wszystkich tych wojnach Rosja była inicjatorem i uczestnikiem.

Wsparcie dla Ukrainy nie jest dobroczynnością, ale wspólnym pragmatycznym interesem. Silna i dobrze uzbrojona armia ukraińska to najlepsza inwestycja w długoterminowe bezpieczeństwo Europy, dobrobyt i stabilność każdego obywatela. W końcu Ukraina jest tarczą, która chroni całą Europę przed niebezpieczeństwem. Nigdy nie powinieneś o tym zapominać. Gdyby Ukraina przegrała, wojna zaczęłaby się już w samej Europie, ale dopóki Ukraińcy walczą, wschodnie, a nawet zachodnie kraje Europy będą bezpieczne.

Autor: Diana Kamiński

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com