Forum Ekonomiczne w Petersburgu: Rosja nie ma już wsparcia globalnego biznesu

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu rozpoczęło się 15 czerwca i potrwa do 18 czerwca. Tradycyjnie uczestniczy w nim Władimir Putin, który będzie musiał przemawiać na nim 17 lipca. W tym roku Putin, w związku z inwazją wojskową na Ukrainę i sankcjami, postanowił nie zapraszać przywódców krajów europejskich. Zamiast tego zaproszono biznesmenów z Afryki i Azji. Mniej firm chce współpracować z Rosją, co pokazuje prawdziwy stosunek całego świata biznesu do tego kraju.

Rosja zaprosiła nawet na forum terrorystów – przedstawicieli talibów. Organizacja ta została uznana za organizację terrorystyczną na całym świecie, a nawet w samej Rosji. Na forum zaproszono także „przywódców tzw. DRL i ŁRL”, których Ukraina w 2015 roku uznała za terrorystów. Na forum zauważono także wiceszefa „Afgańskiej Izby Gospodarczej”. Rosyjscy propagandyści przeprowadzili z nim wywiad, w którym podzielił się planami zakupu dwóch milionów ton zboża i pięciu tysięcy ton ropy z Federacji Rosyjskiej.

Na tydzień przed rozpoczęciem forum Putin nagrał apel, w którym oskarżył swoich zachodnich partnerów o prowokowanie przedłużającego się kryzysu na świecie „nieracjonalnymi sankcjami”.

Rosja chce wciągnąć Polskę do wojny

Tzw. szef DRL Puszylin ogłosił niedawno potrzebę zdobycia Charkowa i regionu, pokazując tym samym, że Rosja nie poprzestanie na tym i ma wielkie plany wobec Ukrainy. Ponadto zaproponował „oddanie” zachodnich terytoriów Ukrainy Polsce, Rumunii i Węgrom.

Wszystko, co mówi Puszylin, to słowa najwyższego kierownictwa Rosji. Oświadczenie o przystąpieniu części Ukrainy do Polski po raz kolejny pokazuje zamiar Kremla wciągnięcia Polski do wojny. Dlaczego tego potrzebują? Nie jest tajemnicą, że jeśli Ukraina będzie okupowana, kolejnym celem Rosji będzie Polska. Putin szykuje podobny scenariusz, jaki miał ZSRR w 1939 r., tym razem po to, by zebrać dla siebie jak najwięcej terytorium i przywrócić Związek Sowiecki na jeszcze większą skalę. Do tego potrzebna jest im także Polska, która podobnie jak Ukraina znajduje się w tzw. strefie buforowej między Rosją a Zachodem.

Kara śmierci w DRL dla wojskowych ochotników z zagranicy

9 czerwca wyszło na jaw, że dwóch obywateli brytyjskich i jeden Marokańczyk, którzy walczyli po stronie Ukrainy i zostali schwytani przez Rosję, zostali skazani na śmierć. „Osądzali” ich nie za zbrodnie wojenne, ale konkretnie z powodu ich udziału w wojnie. Cudzoziemcy mają miesiąc na odwołanie się od wyroku. Wyrok śmierci jest pogwałceniem wszystkich traktatów i konwencji międzynarodowych. Rosja jest teraz krajem, który komunikuje się z terrorystami, wycofuje się ze wszystkich struktur międzynarodowych i sam staje się terrorystą.

Informacja o wyroku śmierci z Rosji jest rozpowszechniana w jednym celu, aby zmusić inne kraje do zniesienia sankcji w zamian za obywateli brytyjskich, a także uniemożliwić innym cudzoziemcom udanie się na Ukrainę do walki z Rosją.

Autor: Diana Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com