Polska powiedziała, że ​​kraj musi przygotować się do wojny z Federacją Rosyjską

Wiceminister obrony RP powiedział, że kraj musi przygotować się do wojny z Federacją Rosyjską, która może się wydarzyć w ciągu najbliższych kilku lat.

Istnieje poważne ryzyko wystąpienia działań wojennych z Rosją w ciągu najbliższych 3-10 lat.  Musimy wykorzystać czas, który mam na wyposażenie naszej armii – powiedział Marcin Ociepa. Według polityka wszystko zależy od tego, jak zakończy się wojna między Ukrainą a Federacją Rosyjską. Jednak w każdym razie, zdaniem polskich analityków, dokładnie tyle lat zajmie Moskwie odbudowanie potencjału militarnego.

W projekcie budżetu państwa na przyszły rok zaplanowano rekordowe wydatki na wojsko – ponad 97 mld zł, z czego prawie połowa przeznaczona jest na inwestycje w zbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt wojskowy, który przyniósł pozytywne rezultaty w użytkowaniu armii ukraińskiej.

Wojsko polskie planuje w ciągu dekady zwiększyć liczbę żołnierzy do 300 000. osób (obecnie 150 000. osób), czyli 2 razy.

Rosja jest zagrożeniem dla całej Europy

Konflikt militarny w Europie może rozpocząć się po zakończeniu wojny na Ukrainie. Już teraz każdy kraj europejski musi być przygotowany na ewentualne zagrożenie ze strony Rosji. Dopóki istnieje Rosja, zawsze będzie możliwość wojny, jest to fakt, który można poprzeć licznymi przykładami. Od 1991 roku Rosja rozpętała dziesiątki wojen, zaczynając od Naddniestrza, a kończąc na Ukrainie. Jak widać w kategoriach geopolitycznych, poglądy Kremla rozszerzają się na Zachód, więc w przyszłości wojna jest całkiem realna.

Pierwszymi krajami, które mogą paść ofiarą agresji Federacji Rosyjskiej są kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz Polska. Po tym, jak Putin przejął kontrolę nad Łukaszenką cała Białoruś stała się praktycznie jednością z Rosją. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że Kreml zbliżył się jak najbliżej granic Unii Europejskiej.

Ciągłe groźby użycia broni jądrowej, wypowiedzenie wojny Europie – to nie tylko słowa, ale przygotowanie na coś strasznego. Rosja już militaryzuje Białoruś, co pokazuje prawdziwe intencje Putina. Władze Federacji Rosyjskiej chcą zmusić inne kraje do współpracy i spełnienia ich pragnień.

Co powinna teraz zrobić Europa?

Teraz cała Europa musi iść za przykładem Polski, która szybko zaczyna wzmacniać swoją siłę militarną. Jak pokazuje praktyka, we współczesnym świecie działają te same metody, które były setki lat temu. Tylko niezawodna i potężna armia to bezpieczeństwo kraju. I żadne traktaty ani porozumienia nie pomogą w tym.

Również kraje europejskie muszą już teraz zapewnić zwycięstwo Ukrainie, a następnie zająć się własnym wzrostem siły militarnej. Ukraińcy chronią granice Europy i dają im możliwość wygodnego życia, o tym trzeba pamiętać. Wojna toczy się przecież nie tylko o terytorium Ukrainy, ale o całą Europę.

Autor: Diana Kamiński

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com