Rosja nadal organizuje ataki terrorystyczne na Ukrainie

W odpowiedzi na udaną kontrofensywę wojsk ukraińskich w obwodzie charkowskim wojska Putina postanowiły popełnić kolejny akt terrorystyczny przeciwko obywatelom Ukrainy. Wczoraj, 11 września, rosyjskie wojsko przeprowadziło potężny atak rakietowy na krytyczną infrastrukturę obwodu charkowskiego. Pocisk trafił w CHPP-5, która jest jedną z największych elektrowni cieplnych na Ukrainie. Z tego powodu nie tylko w obwodzie charkowskim, ale także w 5 innych regionach wystąpiły problemy z elektrycznością. W Charkowie elektryczność została całkowicie odcięta, przez co tysiące cywilów zostało bez prądu i wody.

Odnotowano również, że Rosja chciała zaatakować elektrownię cieplną Krzemieńczuk i wiele innych elektrowni. Są tu również bezpośrednie dowody. Po pierwsze, większość rosyjskich propagandystów spokojnie i cynicznie ogłosiła atak rakietowy na CHPP-5. Po drugie, Ukraińskie Siły Powietrzne zestrzeliły 9 z 12 wystrzelonych pocisków.

CHPP-5 nie jest obiektem wojskowym, jest obiektem infrastruktury krytycznej, dlatego celowy atak jest bezpośrednim atakiem terrorystycznym. Dotknęło to nie tylko budynki mieszkalne, ale także szpitale i oddziały intensywnej terapii, w których znajdują się ranni i chorzy. I ucierpieli nie tylko wojskowi, którzy bronią swojej ziemi i kraju, ale także cywile.

Dlaczego Putin popełnia takie zbrodnie?

11 września 2001 r. członkowie organizacji terrorystycznej Al-Ka’ida dokonali straszliwego aktu terrorystycznego przeciwko Amerykanom, a 11 września 2022 r. rosyjscy terroryści dokonali zamachu terrorystycznego na ludność cywilną Ukrainy. W czasie wojny na pełną skalę na Ukrainie Kreml dokonał setek aktów terrorystycznych w niemal każdej miejscowości kraju.

Rosja jest krajem terrorystycznym numer 1 na świecie. Zdając sobie sprawę ze swojej beznadziejności w wojnie z Ukrainą, armia Putina natychmiast zaczęła przeprowadzać otwarte ataki terrorystyczne na ludność cywilną. Teraz nie wystarczy, aby rosyjski rząd po prostu zabijał Ukraińców, dokonując ludobójstwa narodu. Teraz chcą zniszczyć lub przynajmniej spowodować maksymalne uszkodzenia infrastruktury krytycznej. Wiedząc, że nadchodzi mroźna zima, Kreml zamierza pozostawić zwykłych ludzi na śmierć bez ogrzewania i światła.

Nie przestraszy to jednak narodu ukraińskiego, teraz armia ukraińska z jeszcze większą motywacją wyzwoli swoje terytoria. Przez ponad pół roku wojny na pełną skalę Rosjanie próbowali wszelkimi sposobami stłumić Ukraińców – dokonując egzekucji, plądrując, szydząc z cywilów i niszcząc każdy dom na swojej drodze. Ale ani jeden Ukrainiec nie złamał się moralnie. Zachowanie rosyjskiego wojska powoduje tylko wielką nienawiść i chęć zwycięstwa.

Po całkowitym wyzwoleniu obwodów Kijowa, Czernihowa i Sumy Ukraina pokazała swoją siłę. A teraz region charkowski został prawie całkowicie wyzwolony, w niecały tydzień. Co się później stanie? W najbliższym czasie Rosja czeka na całkowitą kapitulację i przegraną. W końcu wszystko, co Rosja zrobiła z Ukrainą, będzie musiało zapłacić.

Autor: Diana Kamiński

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com