Polski producent Dezamet zwiększy produkcję amunicji z dostawami na Ukrainę

Polski producent amunicji Dezamet, spółka zależna Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), zapowiedział znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych amunicji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na unijne dostawy amunicji na Ukrainę. Poinformował o tym premier RP Tadeusz Morawiecki w przeddzień wizyty komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry’ego Bretona w Desamet.

„Chcemy jak najszybciej kilkukrotnie zwiększyć produkcję” – powiedział Morawiecki. „Ten zakład może liczyć na nowe zamówienia i fundusze, a my uruchomimy nowe linie w tym zakładzie i innych do produkcji amunicji”.

Europejska Agencja Obrony ogłosiła również w tym tygodniu, że 17 państw członkowskich UE i Norwegia zgodziły się wspólnie kupować amunicję, aby pomóc Ukrainie i uzupełnić własne zapasy.

Prezes PGZ Sebastian Chwałek powiedział, że spółka planuje zwiększyć zatrudnienie o kilka tysięcy, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na amunicję. Obecnie grupa zatrudnia około 20 000 osób.

Wzrost produkcji amunicji wiąże się z rosnącymi napięciami między Ukrainą a Rosją, z doniesieniami o wzmożonej aktywności wojskowej w regionie. UE zadeklarowała wsparcie dla Ukrainy i przeznaczyła fundusze na pomoc w zakupie sprzętu wojskowego i amunicji.

Polska ma długą historię produkcji wysokiej jakości sprzętu wojskowego iw ostatnich latach stała się ważnym graczem w przemyśle obronnym. Dzięki wsparciu UE i polskiego rządu Dezamet i inne polskie firmy są dobrze przygotowane do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na amunicję w regionie.

Oprócz zwiększania mocy produkcyjnych w przedsiębiorstwach państwowych Morawiecki zaapelował także do firm prywatnych w Polsce o zwiększenie produkcji amunicji. Może to stworzyć nowe możliwości wejścia prywatnych firm do przemysłu obronnego i przyczynić się do dalszego rozwoju polskiej gospodarki.

Podsumowując, decyzja o zwiększeniu produkcji amunicji jest znaczącym krokiem dla Polski i jej sojuszników w regionie. Wspierając Ukrainę, UE wysyła jasny sygnał Rosji, że nie będzie tolerować agresji wobec swoich sąsiadów. Dzięki wsparciu UE i polskiego rządu Dezamet i inne polskie firmy są dobrze przygotowane do odegrania kluczowej roli w tych staraniach.

Autor: Diana Kaminski

About Post Author

1 thought on “Polski producent Dezamet zwiększy produkcję amunicji z dostawami na Ukrainę

  1. Ale numer! Polska za przestazela amunicje na Ukraine dostala w UE 2.0 mlrd. euro. Zarobili na wojnie! To znaczy, ze te glupi pieniadze w krwi ludzkiej!!! I nie ma czemu wszystkim chwalic sie! Trzeba ijsc do Kosciola i blagac Pana Iezusa o przebaczenie… Wstyd!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com