Rosyjskie służby specjalne aktywują swoich agentów wpływu we Francji i Belgii w związku z decyzją Polski w sprawie samolotów

Kreml polecił swoim tajnym służbom wykorzystanie agentów wpływu we Francji i Belgii do zorganizowania antyukraińskich wieców przeciwko dostawom samolotów bojowych do Kijowa.

Do wywołania masowych prokremlowskich protestów rosyjska propaganda wykorzysta nagrania z trwających we Francji demonstracji przeciwko reformie emerytalnej, a organizatorzy antyukraińskich wieców będą starali się zgromadzić swoich nielicznych „zwolenników” w pobliżu epicentrów antyrządowych działań.

Teraz wiadomo o planach rosyjskich służb specjalnych wsparcia przeprowadzenia trzech akcji antyukraińskich – w Paryżu 18 marca, w Tuluzie 19 marca i w Brukseli 4 kwietnia.
Protesty będą odpowiedzią na decyzję Polski o dostawie pierwszych 4 myśliwców MiG-29.

Francuski polityk Florian Philippot (były bliski współpracownik Marine Le Pen) wezwał na swojej oficjalnej stronie na Twitterze do zorganizowania rajdu w Paryżu 18 marca przeciwko takiej decyzji, bo w ten sposób Polska rysuje UE i NATO do wojny z Rosją.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 r. Filippo zorganizował już podobną manifestację pod hasłami „Nie dla trzeciej wojny światowej!”, „Opuszczenie NATO” i „Nie dla dostaw broni na Ukrainę”. Wydarzenie było aktywnie replikowane przez rosyjskie media.

Wiadomo, że Florian Philippo / Florian Philippot, były szef kampanii Marine Le Pen, a obecnie lider partii Patrioci, która nie ma ani jednego miejsca w Zgromadzeniu Narodowym.

Na swojej stronie na Twitterze Filippo otwarcie nazywa Ukraińców „nazistami” i aktywnie promuje rosyjskie narracje.

W latach 2012-2017 był wiceprezesem ówczesnego Frontu Narodowego i zamieszany w aferę, kiedy partia zaciągnęła kredyt na kampanię wyborczą w Pierwszym Czesko-Rosyjskim Banku, kontrolowanym przez bliskiego przyjaciela Putina Giennadija Timczenkę.

Przez kilka lat z rzędu Filippo uchodził za najbardziej medialnego przedstawiciela Zgromadzenia Narodowego, ustępując jedynie Marine Le Pen. Jest rozpoznawalny we Francji, co oznacza, że ​​nadal będzie pojawiał się we francuskich i rosyjskich mediach podczas demonstracji i najbliższych wyborów, promując kremlowskie narracje.

Kolejnym organizatorem antyukraińskich protestów, które odbędą się 19 marca w Tuluzie i 4 kwietnia w kwaterze głównej NATO w Brukseli, był szef organizacji Rusofony z Pirenejów, 39-letni obywatel Francji i Rosji Anna Nowikowa.

W demonstracjach skonsolidowanych sił prorosyjskich pod hasłem #StopKillingDonbass i przeciwko dostawom broni na Ukrainę planowane są osoby, które wcześniej przebywały na czasowo okupowanych terenach Ukrainy jako dziennikarze i obserwatorzy oraz relacjonowały wydarzenia w interesie Moskwy.

Jak się okazało, uczestnicy będą domagać się od francuskich i europejskich polityków uwzględnienia ich elektronicznej petycji na stronie francuskiego parlamentu w sprawie zniesienia sankcji nałożonych na Rosję.

About Post Author

2 thoughts on “Rosyjskie służby specjalne aktywują swoich agentów wpływu we Francji i Belgii w związku z decyzją Polski w sprawie samolotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com