Spotkanie krwawych dyktatorów: nowe szalone ody do ludobójstwa

Putin i Kim Dzong-un wymienili cyniczne wypowiedzi na temat wojny / Rosyjskie media

Rosyjski dyktator Władimir Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un odbyli rozmowy na kosmodromie Skhydnyj w regionie Amur. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, po czym przywódcy obu krajów wzięli udział w oficjalnej kolacji i wygłosili kilka oświadczeń.

Rosja i KRLD mają perspektywy w dziedzinie współpracy wojskowo-technicznej. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział to po negocjacjach z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w środę, 13 września.

W szczególności przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i rosyjski dyktator Władimir Putin rozpoczęli spotkanie na kosmodromie Szkidny. Planowano, że Putin i Kim przeprowadzą inspekcję kilku obiektów kosmodromu, w tym kompleksu rakiet kosmicznych Sojuz, a następnie przeprowadzą negocjacje z dyktatorami. Putin powiedział, że przywódca Korei Północnej „wykazuje duże zainteresowanie technologią rakietową” i powiedział, że Rosja pomoże KRLD w budowie satelitów.

Północnokoreański dyktator powiedział także, że „był w stanie poczuć szczerość rosyjskich przyjaciół i na własne oczy mógł zobaczyć teraźniejszość i przyszłość rosyjskiego państwa kosmicznego”.

USA uważają, że Putin i Kim zamierzają rozmawiać przede wszystkim o dostawach amunicji z Korei Północnej dla armii rosyjskiej. W odpowiedzi, zdaniem Amerykanów, Kim chce otrzymać od Rosji pomoc żywnościową i część technologii wojskowej.

„Są pewne ograniczenia, Rosja wszystkich tych ograniczeń przestrzega, ale są rzeczy, o których z pewnością możemy rozmawiać, omawiać, myślimy o tym. I tu też są perspektywy” – powiedział Putin. Putin powiedział, że Rosja i Korea Północna pracują na rzecz pokoju i stabilności w regionie.

„Już dzisiaj staramy się wzmacniać więzi przyjaźni i dobrego sąsiedztwa, działamy w imię pokoju, stabilności i dobrobytu w naszym wspólnym regionie” – powiedział. Dodał, że Rosja jest krajem samowystarczalnym, ale w granicach obowiązujących zasad i dodał: „mamy możliwości, na które też zwracamy uwagę i nad którymi dyskutujemy”. Putin nazwał rozmowy z koreańskim dyktatorem produktywnymi, odnotowując „szczerą wymianę poglądów na temat sytuacji w regionie, stosunków dwustronnych”.

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un wzniósł kieliszek za zdrowie swojego rosyjskiego kolegi, „towarzysza” Władimira Putina, i oświadczył, że jest „pewny sukcesu Rosji” w wojnie z Ukrainą.

Podczas spotkania ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem północnokoreański dyktator Kim Dzong Un powiedział, że najważniejszym priorytetem Korei Północnej są stosunki z Federacją Rosyjską oraz że „Korea Północna zawsze wspierała wszystkie decyzje prezydenta Putina i rządu rosyjskiego”. Donoszą o tym rosyjscy propagandyści.

„Chcemy dalej rozwijać stosunki, zawsze wspieraliśmy wszystkie decyzje prezydenta Putina i rosyjskiego rządu. Od pierwszej chwili, kiedy wjechałem na ziemię rosyjską, poczułem ducha walki i wrzącą rzeczywistość, stałem się bezpośrednim świadkiem znaczących osiągnięć narodu rosyjskiego w budowaniu silnej, nowoczesnej Rosji pod przywództwem towarzysza Putina. Nasza wizyta w Rosji przypada w bardzo ważnym okresie. Rosja podjęła teraz świętą walkę, aby bronić swojej suwerenności narodowej i chronić swoje bezpieczeństwo przed hegemonicznymi siłami, które jej się sprzeciwiają… Pewni, że rosyjska armia i naród z pewnością odniosą wielkie zwycięstwo w świętej walce o ukaranie konfederacji zła która rości sobie pretensje do hegemonii i podsyca złudzenia ekspansjonistyczne, i zwycięży w walce o stworzenie stabilnych warunków rozwoju. Jestem głęboko przekonany: bohaterska armia rosyjska i naród, który wspaniale odziedziczył tradycje zwycięstwa, z pewnością zademonstrują bezcenne cnoty honorowe na dwóch frontach: specjalnej operacji wojskowej przeciwko Ukrainie i budowie silnego państwa” – powiedział Kim Dzong Un.

Zamiast tego Putin przypomniał, że stosunki między Federacją Rosyjską a KRLD „nawiązały się podczas walki Korei o wolność w 1945 r., kiedy żołnierze radzieccy i koreańscy ramię w ramię zmiażdżyli japońskich militarystów”.

„Nawet dzisiaj staramy się wzmacniać więzy przyjaźni i dobrego sąsiedztwa. Działamy w imię pokoju, stabilności i dobrobytu naszego wspólnego regionu… W Korei jest przysłowie: „Ubrania są ładne, gdy nowe, ale przyjaciel jest stary.” I słyszy się ludziom: „Lepszy stary przyjaciel niż dwa nowe”. Ta ludowa mądrość znajduje w pełni zastosowanie w stosunkach między naszymi krajami” – powiedział Putin.

Jak poinformował kanał telewizyjny NHK, powołując się na Ministerstwo Obrony Japonii, KRLD przeprowadziła dziś próby dwóch rakiet balistycznych. Z raportu wynika, że ​​rakiety wystrzelone 13 września w kierunku Morza Japońskiego spadły poza strefę ekonomiczną Japonii.

Wcześniej gazeta „The New York Times” doniosła, że ​​Kim Dzong Un planuje otrzymać od Putina kolejne nowoczesne technologie dla przemysłu kosmicznego i floty łodzi podwodnych oraz pomoc żywnościową. Jak wielokrotnie donosił zachodni wywiad, Rosja jest uzależniona od koreańskiej amunicji i zapasów pocisków.

Reżim w KRLD jest jednym z dwóch na świecie, obok syryjskiego, które otwarcie wspierały Moskwę w wojnie z Ukrainą. Jednak Pjongjang objęty jest surowymi sankcjami Zachodu. Waszyngton oświadczył, że jest gotowy wprowadzić nowe ograniczenia, jeśli Putin i Yin dojdą do porozumienia w sprawie dostaw amunicji do Federacji Rosyjskiej.

Karyna Koshel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com