Kibice Legii pokazali transparent z Putinem. Nawet fani Lecha bili brawo

Kibice Legii Warszawa na mecz z Lechem Poznań przygotowali bardzo mocny transparent, przedstawiający powieszonego Władimira Putina w koszulce Spartaka Moskwa. Gdy go rozwijali, część kibiców Lecha biła brawo.

Kibice Lecha i Legii obrażali się wielokrotnie – przed, w trakcie i po meczu, ale w jednym się ze sobą zgodzili – w antyrosyjskim i antyputinowskim proteście. Zaczęli goście z Warszawy, po kilku minutach podobne przyśpiewki wznieśli miejscowi. Ale mocniejszy od słów był transparent.

Transparent kibiców Legii Warszawa ma też drugie dno

Mijała 15. minuta meczu, był bezbramkowy remis, gdy kibice Legii rozwinęli przykrywający znaczną część ich sektora transparent z podobizną Władimira Putina. Prezydent Rosji, który pod koniec lutego podjął decyzję o rozpętaniu wojny w Ukrainie, miał na nim linę wokół szyi i koszulkę Spartaka Moskwa. Część kibiców Lecha Poznań zareagowała brawami. Oprawa – poza oczywistym przekazem – ma też znaczenie nieznane wszystkim kibicom. Otóż kibole Lecha utrzymują dobre relacje z kibolami Spartaka. Po około pięciu minutach transparent został zwinięty.

W hicie 28. kolejki ekstraklasy Lech walczy o objęcie pozycji lidera, a Legia w przypadku zwycięstwa zbliży się do 4. miejsca w tabeli, które pozwoli grać w eliminacjach europejskich pucharów. Stadion w Poznaniu jest wypełniony niemal do ostatniego miejsca. Ogląda go około 40 tys. kibiców. Do przerwy jest remis 1:1 – gola dla Lecha strzelił Lubomir Satka, a bramkę na 1:1 zdobył Rafael Lopes. Śledź relację na żywo na Sport.pl >>