Była białoruska propagandystka przeniosła się do Polski i otworzyła tam biznes

Katsiaryna Żilianina pracowała w grupie Łukaszenki, podczas kampanii wyborczej przeniosła się do pracy w „zbiornikach ściekowych” propagandy, a teraz przeniosła się do Polski i otworzyła tam biznes, pisze Bel-news.

Katerina Żilianina ma 41 lat, ukończyła wydział dziennikarstwa BSU w 2004 roku. Następnie pracowała jako dziennikarka, a w 2010 roku trafiła do STV. Wkrótce dostała się do puli Łukaszenki, ale nigdy nie została gwiazdą telewizji. Były kolega Ekateriny opisuje ją w następujący sposób:

„Była w zespole przez długi czas, ale nie była tak często nagłaśniana, ponieważ mówi się, że Zhilyanina nie jest zbyt fotogeniczna. Ale coś regularnie wychodziło. Nie charakteryzowała się upartym łukaszenizmem, ale uważano ją za taką „patriotkę”. W 2020 roku milczała na temat przemocy. Zawsze też spokojnie przyjmowała zatrzymania kolegów z powodów politycznych. W maju 2020 r. przeszła do redakcji „Yellow Plums”, aby jeszcze mniej się nagłaśniać. Pracowała tam po wyborach. Jeśli odeszła w 2020 roku, to nie z powodu swojej pozycji politycznej, to nie było demarche”

mówi były współpracownik.

W dniu 29 grudnia 2020 r. Żyljanina zrezygnowała z pracy w STV, a od stycznia 2021 r. przeniosła się do kanału MIR TV – jednak nie była nagrywana i nie ma o niej wzmianki na stronie internetowej. Została również nagrana jako „zewnętrzny analityk” prorządowego Białoruskiego Instytutu Studiów Strategicznych.

Nie ma informacji o dalszej pracy kobiety. Wiadomo, że miała jednoosobową działalność gospodarczą, której obszary działalności są wymienione jako „inne obszary edukacji”. Została ona zamknięta w październiku 2022 roku. W sierpniu 2022 r. Kateryna i jej brat kupili podmiot prawny P66A w Warszawie. Następnie wykupili lub otworzyli salon kosmetyczny na Ursynowie. Kilka miesięcy temu szukali tam menadżera. Również w sierpniu otworzyli firmę K&M23 (brat i siostra, Katarzyna i Maksym, 2023 to rok otwarcia). Rodzaj działalności określono jako „usługi związane z poprawą kondycji fizycznej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com