Dramatyczna sytuacja w Strefie Gazy. Wzrosła liczba ofiar

Abaca Press

Ministerstwo zdrowia Hamasu ogłosiło w środę, że liczba ofiar śmiertelnych izraelskiej ofensywy wojskowej w Strefie Gazy przekroczyła 20 tys. Większość stanowią kobiety i dzieci.

Według Hamasu od początku wojny w Strefie Gazy w wyniku izraelskich operacji wojskowych zginęło co najmniej 8 000 dzieci i 6 200 kobiet.

Według resortu zdrowia palestyńskiego ruchu w środowy wieczór co najmniej 30 osób zginęło na południu Strefy Gazy w wyniku izraelskiego ataku na dwa domy na wschodzie miasta Chan Junus, w pobliżu Szpitala Europejskiego.

Strefa Gazy. Nie będzie rozejmu

Hamas odrzucił izraelską propozycję tygodniowego rozejmu w Strefie Gazy w zamian za uwolnienie około 40 zakładników, w tym wszystkich kobiet i dzieci, które palestyński ruch islamistyczny nadal przetrzymuje – podał w środę „The Wall Street Journal”.

Według „WSJ” palestyńska organizacja oświadczyła egipskim mediatorom, że Izrael musi wstrzymać ofensywę w Strefie Gazy, zanim przystąpi do omawiania potencjalnego porozumienia. Nawet wtedy – zdaniem Hamasu – Izrael będzie musiał uwolnić wszystkich palestyńskich więźniów w celu zwolnienia wszystkich pozostałych izraelskich zakładników, których liczbę szacuje się na około 100.

„WSJ” podaje, że Izrael w odpowiedzi oświadczył, iż nie wstrzyma swojej kampanii wojskowej i że ten warunek nie stanowi podstawy do rozmów.

We wtorek prezydent Izraela Icchak Hercog oświadczył, że Izrael jest skłonny po raz kolejny przerwać działania wojenne w Strefie Gazy w zamian za uwolnienie przez Hamas następnej grupy zakładników.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com