Łukaszenka odwiedził migrantów i mówi o Polsce. Jest nagranie

Alaksandr Łukaszenka spotkał się z migrantami przy granicy Źródło: East News, Sputnik Russia, fot: Pavel Bednyakov

Alaksandr Łukaszenka przyjechał w piątek do centrum logistycznego w Bruzach przy przejściu granicznym z Polską. Białoruskie władze rozmieściły tam tymczasowo ponad 2 tys. migrantów. Informują o tym białoruskie media państwowe.

Wizyta Łukaszenki w ośrodku nie była wcześniej zapowiadana.

Po 16 listopada władze zaadaptowały budynki centrum logistycznego do tymczasowego przebywania migrantów, którzy wcześniej znajdowali się w zaimprowizowanym obozowisku przy granicy. Osoby te znajdują się pod nadzorem białoruskich służb mundurowych.

Łukaszenka przy granicy. Słuchały go tłumy

Zachód oskarża Białoruś o sztuczne tworzenie kryzysu poprzez dostarczanie migrantom wiz, w odwecie za sankcje nałożone na Mińsk. Władze Białorusi odrzucają te oskarżenia. Strona polska informuje o nieustających próbach nielegalnego przekraczania granicy, a także próbach jej siłowego forsowania.

Łukaszenka mówi do migrantów o Polsce

Na nagraniu, które na Twitterze udostępnił dziennikarz Tadeusz Giczan, słychać co Łukaszenka mówi do zgromadzonych tam migrantów. Reporter związany z białoruską opozycją demokratyczną określił to jako „deeskalacja w białoruskim stylu”.

– Jeżeli Niemcy i Polacy nie chcą mnie dzisiaj słuchać, to nie moja wina. Zrobię co zechcecie, nawet jeżeli zaszkodzi to Polakom i innym krajom. Ale musicie zdawać sobie sprawę, że nie możemy rozpocząć wojny, by wymusić korytarz do Niemiec przez Polskę – mówił Łukaszenka.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com