Moskwa i Mińsk kontynuują szkalowanie Polski. „Chcą przekonać, że jesteśmy krajem agresywnym”

kremlin.ru, CC BY 4.0 , - Wikimedia Commons

„Rosja wciąż szerzy kłamstwa przeciwko Polsce. Prowadzone w ostatnich dniach działania Rosji przeciwko Polsce koncentrują się na widocznych już wcześniej liniach oddziaływania – atakowaniu wojska polskiego, deprecjonowaniu RP, stymulowaniu napięć między Polską i Ukrainą” – brzmi fragment opublikowanego na platformie X wpisu sekretarza stanu w kancelarii premiera Stanisława Żaryna. „Widać także próbę odciągania uwagi Zachodu od Ukrainy” – wskazano.

Podkreślił, że Rosja i Białoruś starają się przekonać, że Polska jest krajem agresywnym, a jednocześnie niezdolnym do obrony.

„Moskwa próbuje zastraszać Polaków wizją zniszczenia przez Rosję, stymuluje też niechęć do USA, które mają 'wykorzystywać Polskę’, jednocześnie ją narażając”

– zaznaczył Żaryn.

I jak dodał: „okresowa analiza działań Rosji wskazuje – po raz kolejny, że Kreml stara się bardzo mocno deprecjonować Siły Zbrojne RP, wskazując na ich „upolitycznienie”, osłabienie przez rząd oraz brak profesjonalizmu”.

Drugie dno…

Ocenił, że jednocześnie przekaz o „słabości wojska polskiego” jest wykorzystywany do stymulowania niechęci Polaków wobec pomocy Ukrainie.

„Rosja przekonuje, że pomaganie Ukrainie jest szkodliwe i groźne dla państwa polskiego. Wciąż widać koncentrację działań rosyjskich na rozbudzaniu niechęci między Polską i Ukrainą. Celem jest doprowadzenie do zatrzymania współpracy między Ukrainą i Zachodem, co ma utorować Rosji drogę do zwycięstwa w wojnie przeciwko Ukrainie”

– napisał Żaryn.

„Rosja kontynuuje również działania dezinformacyjne przeciwko Izraelowi. Kreml systematycznie obarcza Zachód odpowiedzialnością za wybuch wojny Hamas-Izrael, a także doprowadzenie do wojny przeciwko Ukrainie. Jednocześnie widać kontynuację działań szerzących teorie spiskowe ws. ataku Hamasu na Izrael. Kanały propagandowe Rosji sugerują m. in., że cała sprawa to 'prowokacja Izraela'” – podkreślił sekretarz stanu dodając, że widać także próbę odciągania uwagi Zachodu od Ukrainy.

Zaznaczył, że w ramach działań strategicznych Rosja kontynuuje przekaz, według którego wojna obronna Ukrainy jest bezsensowna i nie ma szans powodzenia. „Jednocześnie wprost Rosja stwierdza, że przekazywanie broni na Ukrainie to 'przedłużanie agonii'” – wskazał.

„Dezinformacja Rosji ma charakter ciągły. To stała metoda prowadzenia przez Rosję działań politycznych w obszarach strategicznych interesów Kremla”

– podkreślił Żaryn.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com