Pożar autokaru w Bułgarii: Wśród ofiar 12 dzieci

Spalony autokar na autostradzie w Bułgarii/VASSIL DONEV /PAP/EPA

46 osób zginęło w wypadku autokaru do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie Struma w południowo-zachodniej Bułgarii. Wśród ofiar jest 12 dzieci. Siedem osób przewieziono do szpitala w Sofii. „To najpoważniejszy i najbardziej tragiczny w skutkach wypadek drogowy w naszym kraju”- powiedział premier Stefan Janew.

Autokar był macedoński i jechał jako ostatni w kolumnie czterech pojazdów wracających z wycieczki do Stambułu. Krótko przed wypadkiem  zatrzymał się na postój.

„Widok jest przerażający” – powiedział wicepremier i szef MSW Bojko Raszkow, który pojawił się niedaleko miasta Pernik, w pobliżu miejsca wypadku.

Według wstępnych ustaleń autokar uderzył w barierę oddzielającą jezdnię i stanął w ogniu. Osoby, które przeżyły, zdołały wybić okna i wydostać się na zewnątrz. To siedmiu pasażerów, którzy zostali przewiezieni do Instytutu Pilnej Pomocy Medycznej w Sofii.

Kierowca nie zdołał otworzyć drzwi i jest jedną z ofiar.

Przyczyną tragedii mogła być usterka techniczna pojazdu albo błąd ludzki. Nie można wykluczyć – według bułgarskich służb –  że kierowca miał zawał i stracił panowanie nad autokarem.

Kto podróżował autokarem?

Osoby podróżujące autokarem miały obywatelstwo Macedonii Północnej, a według macedońskiego ministra spraw zagranicznych Bojara Osmaniego jeden pasażer był Belgiem.

Większość ofiar pochodzi ze Skopje. Stan rannych jest stabilny, według lekarzy ich życie nie jest zagrożone.

Śledztwo ws. wypadku będzie prowadzone jednocześnie w Bułgarii i Macedonii Północnej.

Źródło: https://www.rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com